30. september 1999 kell 22:00

Tuletõrjeinspektori keelatud äri

Paide turupidaja Jaak Tahur rääkis, kuidas Kalju Arpo käskis tuletõrjekontrolli käigus muude ettekirjutuste kõrval muretseda ka tulekustutid ning pakkus samas, et temale kuuluv firma võib neid muretseda soodsa hinnaga.

«Varsti ta tõigi mulle Tallinnast pulberkustutid kohale ja andis ostu kinnituseks kassat?eki,» rääkis Jaak Tahur. Tema sõnul selgus küll hiljem, et mujalt saanuks kustuteid veelgi soodsama hinnaga. Kustuti hind oli 750 krooni ringis ja objektil on neid tavaliselt rohkem kui üks.

Kalju Arpo rääkis, et temale kuuluv OÜ Hateks on tõesti müünud soovijatele pulberkustuteid, kuid veerandi võrra odavamalt kui konkurendid. «Riiklik standard esitab kustutite kohta kindlad nõuded. Uurisin, kust neid saada. Müüsin neid ainult 6 krooni kallimalt kui maaletooja ja see polnud miski tulus äri. Mina lõingi Paides kustutite hinnad alla,» kinnitas Arpo ja lisas, et juba kuu aega pole tema firma midagi müünud.

Arpo sõnul ta tegelikult hoopis aitas kliente. «Paide turul saab neid isegi 200 krooni eest, kuid see on varastatud kaup. Pealegi müüvad ka teised päästeüksused niimoodi,» kinnitas ta.

Riigi päästeameti osakonnajuhataja Ain Karafin ütles, et signaale on tulnud mitmest maakonnast. «Minu seisukoht on ühene -- sellise äriga ei tohi inspektorid tegeleda,» kinnitas Karafin. Ta lisas, et üks samalaadse äriga tegelenud inspektor ei tööta enam, teisega on viidud läbi «profülaktiline vestlus».

Järvamaa päästeteenistuse direktor Jaanus Teearu ütles, et peainspektori äritegevusest ei tea tema midagi. «On küll jutud liikunud, aga kui ma olen püüdnud hankida materjale või tõendeid selle kohta, pole midagi leitud,» ütles Teearu.

Autor: Lauri Liikane

Hetkel kuum