Madli-Liis Parts • 7. oktoober 1999 kell 22:00

Koolivaheajaks sildade avamisele

Nostalgia on hinnas, kinnitavad reisikonsultandid, kellelt küsitakse üha rohkem sõiduvõimalusi Peterburi ja Moskvasse.

Bussireisid Venemaale sobivad suurepäraselt koolivaheaja kõrvalepõikeks neile, kel Serena ja Helsingi on läbitud etapp, kuid pole nii palju aega, et võtta ette nädalane puhkus kuskil kaugemal.

Viimaste aastate suund on kindlalt individuaalreisidele, kuid Venemaale mineku puhul see reisikonsultantide sõnul ei kehti. Reisibüroo töötajad kinnitavad, et ühtemoodi tunnevad reiside vastu huvi nii jõukad koduperenaised, kes soovivad lastega koolivaheaega veeta, ning üle 30aastased, kel too kant vanast ajast armas.

Ega suure bussiga hulga võõraste inimestega koos sõitmine veel tähenda, et nendega peab hommikust õhtuni külg külje kõrval koos olema. Kui soovite, võite kasutada vaid odavat transpordi- ja majutusteenust ning ülejäänud aja omapead veeta. Võrdluseks summad, millega peate arvestama juhul, kui eelistate individuaalreisi. Näiteks ühe suuna kupeepilet täiskasvanule Tallinn--Peterburi rongiliinil maksab 250 krooni, Moskvasse samadel tingimustel 600 krooni. Lennukiga tuleb täiskasvanul mõlema linna puhul tasuda edasi-tagasi pileti eest ca 4100 krooni odavaimal juhul. Seda kõike majutuseta. Reisipaketis aga saate nii sõidu kui elamise 3 päevaks ca 1000 krooni eest.

Sealsed olud ja elustiil on meile sedavõrd võõrad, et targem on teha kaasa lühike, kuid viimse detailini organiseeritud bussireis. Kohapealseid mugavusi saab aga olla täpselt nii palju, kui on soovi hotelli eest maksta. Las reisibüroo mõtleb teie eest, teie aga nautige sügisest linna!

Hetkel kuum