7. oktoober 1999 kell 22:00

Preemiareis on etem kui raha

Saades pärast pingelise projekti edukat lõppu firma juhilt ümbriku, võiksid seal igavate rahatähtede asemel olla lennupiletid soojale maale. Raha kulub nagunii märkamatult, kuid hinnaline reis tagab selle, et juba nädala pärast on töötaja stressivabalt nõus alustama uut projekti.

Parim aeg reisikingiga üllatada on hilissügis ja varakevad, mil ilmad sombused ja tüdimus kõige suurem.

See on soodne aeg ka reisi hinna suhtes, sest päikselistes kuurortides ei tule maksta nii palju kui kõrghooajal, samas on päikest ja soojust meie jaoks piisavalt.

Reisikonsultandid soovitavad üksmeelselt Vahemere-äärseid rannapiirkondi. Need kohad sobivad erinevate huvide ja eelistustega inimestele: on piisavalt korralikke liivarandu päevitamispuhkuse pooldajatele ja vaatamisväärsusi neile, kes paigal ei püsi.

Reisi kinkimiseks on kaks võimalust. Firmale on kõige lihtsam osta välja kindla kuupäevaga pakett ja anda töötajale nii lisapuhkusepäevi.

Sõitja eest reisisihi otsustamine aga nõuab tõsist eeltööd, sest kindlaks tuleb teha preemia saaja maitse-eelistused.

Teine võimalus on eraldada preemiaraha, mis tuleb kindlal ajaperioodil reisimisele kulutada.

Minu jaoks näitab reisi kinkimine, et firma usaldab oma töötajat. Reisipreemiat ei saa ühekordse tulemuse eest. Hinnatakse ikka mitme aasta töö tulemusi.

Mulle teatati preemiast 1999. aasta alguses, kui töötulemused teada ja kokkuvõtted tehtud. Summa, mille eest sain reisi valida, oli ca 16 000 krooni. Käisin kogu perega Türgis Marmarises. Kingitud summa kattis lennu ja majutuse kulud neljale inimesele. Kohapealne elu tuli muidugi juba oma taskust.

Mulle anti kolmepäevane preemiareis Stockholmi pidulikult üle direktori kabinetis. Olen töötanud vaid aasta ja 3 kuud. Üllatus oli suur. Tekkis tunne, et järelikult olen hea töötaja, kui juhtkond mind tunnustab. Reis on kindlasti parem kui raha, sest raha saab ikka, aga reisile ei pruugi saada. Ka ilma näeb nii rohkem. Tutvusin muuhulgas Stockholmi parkimiskorraldusega, kuna töötan siin parklates. ESS oli piletid ja majutuse minu eest broneerinud ning andis ka 200 krooni päevaraha iga päeva kohta kaasa.

Hetkel kuum