ÄP fototoimetus • 13. oktoober 1999 kell 22:00

Politsei loodab Metsamaa mõrva lahendada

Eile hommikupoolikul käis Äripäeva toimetuses Meelis Lao, keda kolmapäevases artiklis seostati Mait Metsamaa tapmise võimaliku tellimisega.

Meelis Lao nõudis eile väidete ümberlükkamist tema isiku seostamise kohta Metsamaa mõrvaga. Ta eitas võlgu Mait Metsamaa ees.

Politsei pole Meelis Laole või temaga seotud isikutele esitanud süüdistust Metsamaa tapmises, samuti pole nad viidanud tema kahtlustamisele mõrvas. Äripäeva täiendava järelepärimise peale ei kinnitanud politsei selle versiooni olemasolu.

Kolmapäevases Äripäevas avaldati anonüümse allika väide, et Metsamaa mõrva üks võimalik motiiv on Meelis Lao väidetav võlg skandaalse kuulsusega ärimehe ees.

Keskkriminaalpolitsei komissar Urmas Krüger ütles eile, et praegu on veel vara ühte või teist mõrvamotiivi eelistama hakata. Eile õhtuks oli keskkriminaalpolitseil 5--6 mõrvaversiooni ja praegu käib rutiinne must töö, mis on hästi mahukas, lausus Krüger.

Mait Metsamaal olid peale Eesti ärihuvid ka Peterburis. Äripäevale teadaolevalt oli tal lisaks tema osalusega reisibüroo Baltic Tours filiaalile Peterburis ka teisi ärisid.

Ühe Baltic Toursi töötaja sõnul ei olnud ta Metsamaad viimase aasta jooksul kordagi näinud. Samas on teada, et Metsamaa käis viimati Peterburis eelmisel laupäeval.

Urmas Krügeri sõnul on keskkriminaalpolitseil lootus Metsamaa mõrvajuhtum lahendada, esimesi kokkuvõtteid võib tegema hakata juba järgmise nädala alguses. Samas näitab politseipraktika, et mõrva avastamiseks võib kuluda väga pikk aeg, isegi kuni seitse aastat, lisas keskkriminaalpolitsei komissar.

Eesti juhtivad päevalehed seostasid eile Mait Metsamaa tapmist Keskturu erastamisega väidetavalt allilmaga seotud firmadele. Postimehe väitel peab ka politsei seda versiooni kõige tõenäolisemaks.

Seni tabamata mõrvar tappis Metsamaa teisipäeva ennelõunal viie lasuga Tallinna keskturu lähedal Lastekodu tänava elumaja koridoris, kus Metsamaa läks kohtuma oma naistuttava Kadi Viljakuga.

Autor: ÄP

Hetkel kuum