Madli Zobel • 24. oktoober 1999 kell 22:00

Finest laiendab St Barbara hotelli

ASi Finest Hotel Group (FHG) juhatuse esimees Toomas Sildmäe ütles eelmisel nädalal, et raha Scandicu hotelliketti kuuluva kolmetärnihotelli Santa Barbara laiendamiseks saadi Taru hotelli müügist Tartus. FHG teenis Taru hotelli müügist rohkem kui 10 mln krooni, juurdeehituse hind ületab 5 mln krooni.

Santa Barbara hotelli vahetus läheduses jätkuvad muinsuskaitsjate väljakaevamistööd on seni takistanud hotelli laiendamist. Kahe nädala pärast lõpevad endise kalmistu väljakaevamistööd.

Tallinna muinsuskaitseameti peaspetsialist Sven Udam ütles reedel, et Santa Barbara hotelli juurdeehituse tööprojekt pole muinsuskaitsjate käest veel läbi käinud ja seoses hoone kommunikatsioonidega võib tekkida vajadus lisakaevamiste järele. «Mingeid takistusi hotelli juurdeehituse kerkimisele me ei tee,» kinnitas Sven Udam samas.

FHG loodab pärast juurdeehituse valmimist kolmetärnihotelli suurepärase täituvuse säilimist. Praegu on 50 toaga Santa Barbara hotelli täituvus aasta läbi keskmiselt 80%.

Hotelli laiendustööd teeb ehitusfirma Merko Ehitus. Santa Barbara juurdeehitusse tuleb peale numbritubade ka paarisaja kohaga konverentsikeskus.

Santa Barbara hotelli laiendustööd mõjutavad hotelliturgu vähe, kinnitas ASi Reval Hotel Group nõukogu esimees Tarmo Sumberg. «Konkurents läheb natuke tihedamaks,» sõnas ta. «Ent FHG-le on see positiivne, sest nad saavad kasulikku mahtu üldkasutatavatele ruumidele.»

Hotelli Metropol juht Ene Truusa ütles, et väiksemat hotelli on kergem stabiilsema täituvusega hoida. «Uute kohtade tulekuga hotelliturule on oluline, et ei käivituks hinnasõda,» märkis ta.

Hetkel kuum