Sirje Niitra • 2. november 1999 kell 22:00

Dekoltee jäi ilma elektrita

Ööklubi hallanud ASi Noxtun viimane juhatuse esimees Toomas Saal põhjendas elektri väljalülitamist sellega, et ligi 600 000 krooni suurust elektrivõlga ei lülitatud pankrotikulude hulka. Pankrotihaldur Andres Tootsman leidis, et Maailmakaubanduse Keskus üritab ööklubi omanikuna kaupa konkurentidele kõlbmatuks muuta.

Saal süüdistab Noxtuni endist juhti Lauri Laubret ööklubi hoone projektdokumentatsiooni varjamises.

«Kindlasti pole ühtki teist inimest, kes seda maja minust paremini tunneks,» vastas Laubre. Ta lubas samas, et jagab talle kuuluvat teavet kõigiga peale Maailmakaubanduse Keskuse ja klubi ostust huvitatud Urmas Pasti. «Petturitega ma ei räägi,» põhjendas ta oma otsust.

Maailmakaubanduse Keskuse juhtide hinnangul läheb kommunikatsioonide taastamine ööklubis maksma miljon krooni, mis lisandub müügikuulutuses küsitud 13 mln kroonile.

Toomas Saali hinnangul saab potentsiaalne ostja igal juhul petta, sest pankrotihaldur pole neid teavitanud Ahtri 10 kinnistu piiratud omandisuhetest. Maailmakaubanduse Keskus on sõlminud Urmas Pastiga ööklubi ruumide kasutamiseks rendilepingu.

Lauri Laubre sõnul võib uus omanik klubisse ka mujalt elektri vedada ning oma vee- ja kanalisatsioonitrassid rajada, kuid see võtab aega. Enda osalemist Dekoltee taaskäivitamisel Laubre ei kinnitanud.

Pankrotihaldur Andres Tootsmani väitel on ostuhuvi mõlemal konflikti osapoolel.

Lauri Laubre on vaidlustanud rendilepingu Urmas Pastiga ja Noxtuni juhtkonnavahetuse. Maailmakaubanduse Keskus on lubanud esitada avalduse kriminaalasja algatamiseks Laubre vastu, süüdistades teda ööklubi tegevjuhina oma firmadele opereerimistasu maksmises ja tagantjärele arvete esitamises.

Pankrotitoimkond avab ASi Noxtun tervikvara ostupakkumused homme keskpäeval.

Hetkel kuum