ÄP fototoimetus • 3. november 1999 kell 22:00

Kohvi poehind võib aasta lõpul tõusta

Äripäeva analüütiku Tõnis Oja sõnul hakkas toorkohvi hind maailmaturul alates maikuu lõpust langema, kuid viimastel nädalatel on hind ebastabiilseks muutunud ja tõusnud kohati aasta alguse tasemele.

Viimaste aastate madalaimal tasemel oli toorkohvi hind septembris, kui ennustati rekordilist kohvisaaki Brasiilias. «Praegu, kohvipuude õitsemise ajal, on seal väga kuiv ja see võib prognoose muuta ning hindu hoopis tõsta,» ütles Tõnis Oja.

Hulgilao S-Marten ostujuht Lauri Loss ütles, et kohvi tarbijahinnad on pärast möödunudaastast järsku tõusu juba kolmandiku võrra langenud. «Praegu on hinnad aasta lõpuni toojaga kokku lepitud. Muutused võivad tulla alles aasta lõpupäevadel,» ütles Loss.

Paulig Balticu müügidirektor Rainer Tammet märkis, et kohvi poehind reageerib börsihinna muutusele alles mitme kuu pärast. «Meil on sõlmitud pikaajalised hinnakokkulepped toorkohvi tarnijatega ja turu kõikumised meie hindu eriti ei mõjuta,» ütles Tammet. Tema sõnul jälgivad kohvitootjad hinda kujundades pigem kohalikku turgu ning konkurentide hindu.

Teise suure kohvitarnija, Meira Eesti direktor Jaanus Vernik sõnas, et tema andmetel jääb praegune hind püsima jõuludeni.

Autor: ÄP

Hetkel kuum