ÄP fototoimetus • 24. november 1999 kell 22:00

Gerhard Schröder püüab Holzmanni aidata

Enne seda peetud pankade ja Holzmanni 14 tundi kestnud läbirääkimised olid jooksnud ummikusse, kui teised pangad ei toetanud Deutsche Banki, kes suurima kreedorina ja Holzmanni 15% aktsiate omanikuna oli valmis andma ehitusfirma päästmisse 1,5 mld marka.

«Loodan koputada pankade südametunnistusele. Ma ei taha uskuda, et Saksa probleemide lahendamise konsensusmudel, mida on imetletud kogu maailmas, on nüüdseks möödanik,» ütles kantsler.

Eile teatas Saksamaa parlamendi alamkoja liige sotsiaaldemokraat Joachim Poss, et valitsus võiks antud juhul anda 300 mln margase garantii. Kuna Holzmanni ja pankade vahelise erimeelsuse suuruseks on 400 mln marka, aitaks see pooltel kokkuleppele jõuda. Valitsuse pressiesindaja seda avaldust ei kinnitanud.

Saksamaa suuruselt teine ehitusfirma Philipp Holzmann AG oli teisipäeval andnud sisse pankrotiavalduse, kuna pankurid ja firma juhid ei suutnud kokkuleppele jõuda 4,3 mld margases hädaabipaketis, mis aitaks ehitusfirmat päästa varasemast 2,4 mld margasest kahjumist. Holzmann ei suuda enam maksta palka 28 000 töölisele ja seiskas töö 1200 ehitusplatsil.

Aktsionärid, kes ei suuda uskuda, et firma kahjum võis nii kaua märkamatuks jääda, süüdistavad panku. Holzmannil on 15 000 väikeaktsionäri.

150aastase ajalooga ehitusfirma mängis olulist rolli Saksamaa ülesehitamisel pärast Teist maailmasõda.

Autor: ÄP

Hetkel kuum