Kristi Malmberg • 5. detsember 1999 kell 22:00

Urmi lahkumine suhteid ei riku

Urmi lahkumine Ühispangast võib kõne alla tulla kolmapäevasel panga nõukogu koosolekul.

Preatoni Panka juhtima läinud endine Ühispanga asepresident Ott Karolin ütles, et Eesti kaks suuremat panka on suhteliselt väljakujunenud struktuuriga ja ühe inimese lahkumine ei tohiks eriti midagi mõjutada. «See, kes täpselt mingit tööd teeb, pole oluline. Tähis on see, et seda tööd tehtaks hästi,» märkis Karolin.

Ühispanga nõukogu seitse aastat juhtinud Urmil on silmapaistev pagas häid kohalikke sidemeid ja hulk suurkliente, kes tema kaudu on panka tulnud. Karolini sõnul jääb äritegevuses aga järjest vähematähtsaks see, kellega sa sõber oled. «See on täiesti normaalne, et inimesed vahetavad töökohta,» lisas Karolin.

Karolin pidas ka olematuks Urmi lahkumise mõju panga juhatuse esimehe Ain Hanschmidti kohale, kes on koos Urmiga panka algusest peale vedanud. «Urmi võimalikul lahkumisel pole Hanschmidti kohale mingit mõju,» väitis ka Ühispanga nõukogu liige Andres Lipstok.

Ühispangaga seotud inimeste hinnangul on Hanschmidt olnud pangajuhtimises alati silmapaistvam kui Urm ja suuri probleeme või konflikte viimase lahkumisest ei tohiks tekkida.

Ka Ühispanga suurkliendid ei näe Urmi lahkumises probleemi. Eesti Merelaevanduse kommertsdirektor Jaan Kalmus märkis, et kindlasti on tal kahju, kui Urm pangast lahkub. «Peame teda väga heaks spetsialistiks, aga ei usu, et tema lahkumine muudaks midagi meie ja Ühispanga suhetes,» väitis Kalmus.

Urmi lahkumismõtted võivad selgema vormi saada kolmapäeval Ühispanga nõukogu koosolekul. Ka Ühispanga nõukogu liige Mats Kjaer soovitas täpsemate küsimustega oodata nõukogu koosolekuni.

Lipstoki kinnitusel pole Ühispanga omanik Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) Urmile lahkumiseks survet avaldanud. «Ta on mulle ka varem öelnud, et tahab lahkuda,» märkis Lipstok.

Urmi saab ametist vabastada vaid aktsionäride üldkoosolek, mis toimub aprillis.

Hetkel kuum