8. detsember 1999 kell 22:00

Tallinna Soojus sai uue spetsialistidest nõukogu

Tallinna Soojuse nõukogu uuteks liikmeteks said linnavalitsuse eilse otsuse kohaselt valimisliidu Rahva Usaldus liider Sergei Ivanov ja sama liidu liikmed abilinnapea Vladimir Masterov ning Lasnamäe linnaosa vanem Andrei Sorokalet.

Spetsialistidena on ettevõtte nõukogusse kaasatud Villu Pella, Kristina Siimer, Arvo Ots ja Urmas Sõõrumaa, kaks viimast kuulusid ka Tallinna Soojuse eelmisse nõukokku.

Linnavalitsus tahab muuta Tallinna Soojuse kui suurettevõtte nõukogu üheksaliikmeliseks, kaasates sinna veel Mati Nõmmiste ja Cardo Remmeli, ent selleks peab eelnevalt muutma firma põhikirja, ütles linnapea Jüri Mõis.

Tallinna uus linnavalitsus üritab linnafirmade nõukogud depolitiseerida, kaasates sinna enam spetsialiste, kes tooksid kaasa oskusteabe. Mõisa teatel on koalitsioon kokku leppinud, et suurettevõtete nõukogud võivad olla kuni 10liikmelised, väiksemate firmade nõukogud kuni viieliikmelised.

Linnale kuuluvate ettevõtete nõukogudesse kaasatakse Mõisa teatel ka ettevõtjate esindajaid, põhimõttel kaks ettevõtjat suuremate ja üks keskmiste firmade nõukokku.

Seni koosnesid linnafirmade nõukogud kolmandiku kaupa linnavalitsuse ja volikogu eri poliitilistesse gruppidesse kuuluvatest liikmetest ja spetsialistidest. Tallinna Soojuse tänavu augustis muudetud 7liikmelisse nõukokku kuulusid keskerakondlased Liina Tõnisson ja Urmas Sõõrumaa, koonderakondlased Elmar Sepp ja Heigo Kaldra ning parteitud Vladimir Panov ja Arvo Ots. Nõukogu esimees oli parteitu abilinnapea Sergei Kulakov.

Keskerakondlane Sõõrumaa, kes jäi ka uude Tallinna Soojuse nõukokku, oli üks neist, kes eelmise linnavõimu ajal seadis kahtluse alla Tallinna Soojuse juhatuse tegevuse, süüdistades seda firmale ja linnale kahjulike tehingute sõlmimises. Kahtlus Tallinna Soojuse juhatuse aadressil tõi kaasa majanduspolitsei aktsiooni, mille käigus viidi minema Tallinna Soojuse finantsdokumendid. Läbiotsimine muutis Tallinna Soojuse ebausaldusväärseks Põhjamaade Investeerimispanga (NIB) silmis, millelt ettevõte plaanis Mustamäe ja Õismäe soojavõrkude renoveerimiseks ligi 80 mln krooni laenu võtta. Ettevõttesse saadetud erikontroll aga leidis, et ettevõtte juhatus pole ületanud pädevust ega kahjustanud firma majandusseisu.

Tallinna Soojus on suurim soojusenergia tootja Eestis. Firma varustab kütte ja sooja veega 71% Tallinnast ja on seni töötanud napi kasumiga.

Autor: BNS

Hetkel kuum