Andres Reimer • 12. detsember 1999 kell 22:00

Ametiühing peab hakkama müüma oma kinnisvara

Vandeadvokaat Leon Glikman ütles eile, et tema käsutuses on dokumendid, mis tõestavad Nortexi ligi 15 mln krooni suurust investeeringut ametiühingute keskliidu peamajja Tallinnas Rävala puiesteele rajatavatesse äripindadesse. «Minu käes on ametiühingu esindajate allkirjastatud tööde vastuvõtuaktid,» selgitas Glikman.

Nortex taotleb ametiühingutelt summa tasumist veel käesoleval aastal või pöördub raha väljanõudmiseks kohtu poole.

Ametiühingud peavad võlanõude rahuldamiseks müüma ära mõne oma kinnisvaraobjektidest või leidma peahoonele maksevõimelise rentniku-investori, ütles ametiühingute varahalduse juht Teet Tiko.

Ligi 3 mln kroonise aastaeelarvega ametiühingute keskliit ei saa ka väiksemas summas kokkuleppimise korral võlga eelarvest tasuda. Ametiühingutele kuulub ligi 10 kinnisvaraobjekti, teiste seas Park Hotell, Pühajärve puhkebaas ning Laulasmaa ja Mändjala kämping.

Ametiühingute keskliidu esimees Raivo Paavo ütles, et hoopis keskliit on Nortexi tegevusest suurt kahju saanud, sest ettevõte pole renditud äripinda kasutusele võtnud ja mitme aasta jooksul renti tasunud.

Tänavu oktoobris esitas ametiühing Nortexile nõude 7,3 mln kroonile, mille väidab olevat tasumata rendisumma.

Paavo sõnul on Nortexi väide 15 mln krooni suurusest investeeringust üle pakutud, sest peamajas tehtud tööde maksumuseks võib olla vaid 4--5 miljonit krooni.

Paavo sõlmis 1994. a Nortexiga 25 aastaks rendilepingu ametiühingute peamaja koosolekutesaali aluse tänava ehitamiseks äripinnaks. Leping, mis ei määra rekonstrueerimistööde tähtaega ja lõpetamise tingimusi, kohustab rentnikku alustama rendimaksete tasumist pärast rekonstrueerimistööde lõpetamist.

1997. a teatas ametiühing Nortexile, et lõpetab lepingu ühepoolselt, sest äripinna ehitustööd on kestnud liiga kaua. Tänavu oktoobris teatas ametiühing otsusest anda Nortexi ehitatud ruumid üle uuele kasutajale.

Vandeadvokaat Glikman vastas ametiühingule, et kavatseb Nortexi huvisid kaitsta kohtus, taotledes hagi esitamisel vaidlusaluse vara arestimist hagi tagamiseks.

Hetkel kuum