15 detsember 1999

Lihtne ISDNi lahendus interneti-ühenduseks

Märtsis toimunud rahvusvahelisel messil CeBIT tutvustas Eicon Technology USB porti ühendatavat välist ISDNi adapterit Diva ISDN USB. DIVA USB kasutamisel jääb ära tülikas arvuti korpuse lahtikruvimine ja ISDNi kaardi sobivasse pessa (siinile) asetamine.

Tihtipeale osutub arvutikaardi installeerimine algajale ülejõukäivaks tegevuseks ja halvemal juhul selgub, et ostetud kallile arvutikaardile ei leidugi sobivat siini. DIVA ISDN USB paigalduseks ei ole vaja erilist väljaõpet. Seadmel on kaks kaablit, millest üks tuleb asetada arvuti USB porti ja teine telefoni pistikusse. Pistikute oluliselt erineva väliskuju tõttu ei saa neid paigaldamisel segamini ajada. Kuna Diva ISDN USB adapter saab toite USB pordist, siis ei vaja ta ka eraldi elektritoidet ja langeb ära kartus, kas ikka leidub vaba pistikupesa.

Pärast füüsilist paigaldamist tuleb ainult installeerida vajalikud draiverid ja töö ISDN-tehnoloogia keskkonnas ning interneti kasutamine võib alata. Diva ISDN USB annab võimaluse kasutada maksimaalselt ära ISDN-ühenduse kiirust (128 kb/s), mis seriaal- või jadapordi korral võis osutuda tehniliselt võimatuks (kuni 115 kb/s). Seega võidab kasutaja lihtsa paigalduse ja kasutuselevõtu kõrval ka andmesideühenduse kiiruses.

USB porte (Universal Serial Bus) kasutatakse tänapäeval enamikus arvutites. Nad on kiiremad ja suuremate kasutamisvõimalustega kui jadapordid. USB külge võib ühendada mistahes lisaseadme, olgu tegemist siis arvutihiire, kaamera või hoopis andmeturvaseadmega. Lisaks on võimalus USB porti jagada spetsiaalse hubi abil mitme seadme vahel ning lisaseadmete ühendamiseks ei ole tarvidust arvutit välja lülitada.

Hetkel kuum