15. detsember 1999 kell 22:00

Tool nagu ülikond

Kui büroo sisustuses tõmbab enam tähelepanu laud, siis pikkadel tööpäevadel on kontoritöötajale olulisem hoopis tool.

Parim variant on muidugi kogu töökoha esinduslikkus ja mugavus, kus nii lauda kui tooli saab reguleerida vastavalt soovile, aga kõik võimalused maksavad. Nii jääb firma otsustada, mis on tähtsam töötaja heaolu ja sellest tulenevad töötulemused või mulje sisseastujale.

Uudne reguleerimisvõimalus Tritoni tooli juures on active-funktsioon -- juhtimine toolilt tõusmata (joonisel märgitud numbritega 5 ja 6). Kui iste ja seljatugi korraga vabastada, saab ennast sättida mugavalt istuma ja siis hoovad lukustada, nii et tool jääb täpselt sellisesse asendisse, nagu istuja soovib.

Samuti on tooli seljatoe keskel paindekoht, nii et seljatoe ülemine osa liigub seljaga vetruvalt veidi kaasa. See annab võimaluse «liikuvaks istumiseks» ka siis, kui seljatugi on lukustatud.

Spetsiaalne elastsest kangast vöö laseb säilitada hea enesetunde selja liikumisel. See sobib hästi töötajale, kes armastab istuda arvuti ees veidi lamavas asendis.

Tritoni tooli seljatoe reguleeritavus on suurem kui konkurentide toolidel, võimaldades tööd nii lamavas asendis kui ka ettekallutatult. Just seda viimast teised toolid ei võimalda.

Käsitoed on võimalik lükata seljatoe kõrvale, juhul kui töö iseloom on ajuti selline, et nõuab pidevat tõusmist. Selleks ei ole vaja midagi kruvida, piisab klahvidele vajutamisest toolilt tõusmata. Klahvid on kergesti märgatavad, samuti on nad varustatud piktogrammidega, et nende otstarve oleks kohe selge.

Tritoni tooli hind kõigub 7100 ja 8500 krooni vahel sõltuvalt materjalist ja lisavarustusest. Toolile antakse garantii viieks aastaks. Garantii kehtib normaalses kasutuses olnud toolile.

Tritoni tool on toodetud Soome firmas Martela.

Vaata siit joonist:Tooli reguleerimine

Minu töö iseloom on üldiselt istuv, aga küllalt tihti on vaja ka tõusta kapi juurde ja teise tuppa minekuks. Funktsioonidest kasutan kõige enam kogu tooli ette-teha kallutamist ja seljatoe ette taha liigutamist. Vahelduse mõttes proovin kõiki funktsioone muutes pingevabama istumisasendi saavutada.

Eelised:

- istepadi on pehmem;

- kiiresti saab muuta tooli asendit arvuti kasutuseks ja vestluse puhuks;

- tooli kõiki funktsioone kasutades saab leida parima istumisasendi;

- disain on kenam;

- käetoed on laiema pinnaga ja ette-taha reguleeritavad.

Ainuke puudus on küllalt kõrge hind, muidu kasutaks enamik istuva tööviisiga inimesi ainult sellist tooli. Rämpstoole on Eestimaa kontorites liiga palju. Olin seni oma endise Taanis toodetud tooliga rahul. Arvastades madalamat hinda sai seda tooli küllaltki hästi reguleerida. Uus tool on aga klass omaette.

Autor: Anu Tarvis

Hetkel kuum