Inno Tähismaa • 21. jaanuar 2000 kell 14:46

Urmas Past investeerib Dekolteesse 15 miljonit krooni

Täna ööklubi Dekoltee ostnud Tartu meelelahutusärimehe Urmas Pasti firma OÜ Mobix Invest investeerib klubi ümberehitamisse 15 miljonit krooni.

'Teeme sinna igati kaasaegse meelelahutuskeskuse,' ütles Urmas Past. 'Praegu on tal nö 1997. aasta pitser küljes. Samuti on tehniliselt sellest klubist järel vaid varemed. Kõik tuleb korda jälle teha.' Millal Dekoltee avatakse, ei osanud Past veel öelda.

Pasti sõnul ei jää Dekoltee Tallinnas tema viimaseks äriks, vaid edaspidi keskendutaksegi rohkem Tallinnale. 'Meie hinnangul on Tallinna meelelahutusturul ruumi küll, seda enam, et majandus kasvab ja inimeste kulutused meelelahutusele suurenevad,' rääkis Past.

Varem Lauri Laubre juhitud Tallinna suurim ööklubi Dekoltee suleti suvel remondiks, milleks raha siiski ei leitud. Kaks kuud on Dekoltee olnud elektrita.

Ööklubi Flamingo üks omanikke Toomas Hage ütles, et 15 miljoni krooniga saab Dekoltee küll korda, kuid pigem on seda raha vähe, kui palju. 'Usun siiski, et Dekoltee saab tagasi oma positsiooni meelelahutusturul,' ütles Hage. 'Ta asub heas kohas ja esialgu tulevad külastajad kindlasti puht uudishimust.'

Kuu aega tagasi avasid Urmas Past ja Juhan Kolk endises ümberehitatud Astoria restoranis kasiino, millesse investeerisid 15 miljonit krooni. 'Astoria kasiinol läheb paremini, kui me loota julgesime,' ütles Past. 'Võiks lausa öelda, et tuleb.' Samuti eelmise aasta lõpul ostsid ärimehed 4,5 miljoni krooni eest pankrotistunud Väike-Munamäe suusakeskuse. Munamäe suusahooajaks käivitamiseks kulutasid Past ja Kolk 1,5 miljonit krooni.

Pasti ja Kolgi investeeringuteraha pärineb Alexela tanklate müügist ja Eesti pankadest.

Urmas Pastile ja Juhan Kolgile kuuluvad meelelahutusärid ööklubi Atlantis Tartus, ööklubi Mirage Pärnus, Metropoli kasiino Tallinnas, Astoria Palace klubi ja kasiino Tallinnas, Väike-Munamäe suusakeskus ja ööklubi Dekoltee Tallinnas.

Vahendas Kristina Traks, kristina@mbp.ee

Hetkel kuum