Ülo Toomsalu • 26. jaanuar 2000 kell 7:04

Olematu hoone sööb Lasnamäe raha

Tallinna linnavõimude käsul uue haldushoone ehitamise peatanud Lasnamäe linnaosavalitsus maksab töömeestele iga päev 30 000 krooni hüvitist, sest ei suutnud linnale kahjulikku lepingut lõpetada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Endine Lasnamäe juhtkond sõlmis ehitajaga majanduslikult kahjuliku lepingu, sest selles lubatakse ehitajatele maksta ka siis, kui linnaeelarves pole ehituseks piisavalt raha. Abilinnapea Heiki Kivimaa sõnul pole välistatud, et kahjuliku lepingu lõpetamiseks tuleb veel kohut käia. 'Ainus positiivne lahendus oleks, kui linnal õnnestuks samale platsile ehitada kergejõustikuhall,' märkis ta. Abilinnapea Liisa Pakosta kinnitusel pole hiiglasliku ametnike palee asemele spordihalli rajamine siiski veel raudkindel. 'Halli jaoks on ka mitu muud kohta. Haldushoone kasuks räägivad makstud vee- ja muud ühendused, aga me pole kindlad, kas me just seda firmat ehitajaks tahame,' möönis ta.

Nurjunud suurejoonelise haldushoone ehitust Lasnamäe ametnikud meelsasti ei kommenteeri. 'Meil ei tööta enam ühtegi inimest, kes otseselt tellimusega seotud oli,' rääkis Lasnamäe hoonete haldusosakonna uus juht Riho Suurkuusk. Tema sõnul moodustatakse linnale kahjuliku lepingu lõpetamiseks ilmselt komisjon, kuid selle koosseis pole veel teada. 'Ehitus pandi kinni sel aastal. Süvend oli juba tehtud,' kirjeldas ta.

Kui novembris haldushoone ehitajaks valitud aktsiaseltsi Talot projektijuhilt Konstantin Kausilt küsida linnaosalt juba sisse kasseeritud kahjusumma suurust on vastuseks vaikus. 'Lepingu järgi oleks hoone aasta lõpuks valmis olnud. Kahjuks ei saa ma muud linna loata kommenteerida,' nentis projektijuht.

Linna üldine rahakott abilinnapea Heiki Kivimaa sõnul Lasnamäe rumala lepingu pärast ei kannata. 'Linnavalitsus andis ammu Lasnamäele käsu leping lõpetada, sest eelarves ei ole ehituseks lõpetamiseks vajalikku 35 miljonit krooni. Kui nad ole suutnud ehitajatest loobuda, siis maksku,' kostis Kivimaa.

Hetkel kuum