Ülo Toomsalu • 17. märts 2000 kell 6:22

Siim Kallas jahib lotovõitu

Eile hommikul müügile tulnud Viking Lotto piletid ei jätnud külmaks ka rahandusministrit Siim Kallast, kes oma kõhnast pruuninahksest rahakotist käis võidu nimel välja 5 krooni, kirjutab Sõnumileht.

Kallas ostis pileti Viru keskuse R-kioskist Eesti Loto korraldatud Viking Lotto tutvustamise käigus. Juhul, kui miljonitevõit peaks sülle kukkuma, lubas Kallas raha heategevuse korras riigieelarvesse annetada.

R-kioski müüja Külli sõnul oli Kallas eile 21. inimene, kellele ta Viking Lotto pileti müüs. Üle Eesti oli selleks ajaks pileti ostnud juba ligi 7000 inimest. 'Viking Lotto müügile tulekuga on Bingo Lotot vähem ostetud,' tõdes müüja.

Eesti Loto (EL) kulutas uue arvloterii turule toomiseks 5,5 miljonit krooni, ütles EL peadirektor Sven Kolga. Ta avaldas lootust, et Eestis võtab uue mängu omaks umbes 100 000 inimest, kes kulutaksid piletite ostmiseks iga nädal miljon krooni. '5-kroonine pilet peaks küll igale miljonäriks ihkajale jõukohane panus olema,' nentis Kolga.

Esimene loosimine, millest võtavad osa ka Eestist ostetud piletid, toimub Eesti Televisiooni vahendusel kolmapäeval kell 20.55. Ennustatav jackpot on 8 miljonit krooni.

Hetkel kuum