Raimo Ülavere • 28. märts 2000 kell 14:51

IT kolledzhi rajamiseks luuakse sihtasutus

Homme sõlmitakse haridusministeeriumis notariaalne leping sihtasutuse Eesti Infotehnoloogia asutamiseks, teatas haridusministeerium.

Sihtasutuse moodustavad haridusministeerium (eesti riigi esindajana), Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, AS Eesti Telekom ja Arvutifirmade Assotsiatsioon.

14. märtsil langetas valitsus otsuse sihtasutuses osalemise kohta ning määras oma asutajaõiguste teostajaks haridusministeeriumi. Ühtlasi eraldas valitsus moodustatavale sihtasutusele kuus miljonit krooni ja tegi kultuuriministeeriumile ülesandeks korraldada sihtasutuse kasuks Sakala Keskuse õppehoonele (Rävala pst. 12) hoonestusõiguse andmine. Sakala Keskuses on ette nähtud IT kolledzhi töö käivitamine sellel sügisel.

Infotehnoloogia kolledzhi loomine ongi sihtasutuse esimene tähtsam tegevus, selle kõrval toetatakse ka info- ja sidetehnoloogia arendustegevust kogu Eestis.

Erarakenduskõrgkooli IT kolledzh hakatakse igal aastal vastu võtma kuni 200 üliõpilast. Õppeaeg on kolm aastat. Üliõpilastele kehtestatakse õppemaks.

Kui seni on räägitud kavatsusest vastava kooli järele ning langetatud põhimõttelisi otsuseid riigi kavatsuste kohta, siis homme sünnib riigi, avalik-õiguslike ülikoolide ning eraõiguslike äriühingute koostöös juriidiline isik, kes saab kolledzhi rajada.

Valitsuse rahaeralduse kõrval on seni kooli asutamist toetanud ka AS Eesti Telekom - kahe miljoni krooniga.

Hetkel kuum