Ülo Toomsalu • 13. aprill 2000 kell 6:04

Taani politsei võttis eestlastelt raharöövi kahtluse

Taani politsei kahtlus, et Paldiskis miljonite kroonide salakaubaveo tõttu vahistatud eestlased on seotud kuningriigis toime pandud 9 miljoni Taani krooni rööviga, osutus alusetuks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Taani politsei ja Eesti toll võrdlesid nädala jooksul Paldiskis avastatud rahatähtede seerianumbreid selle raha numbritega, mis langes 30. märtsil Hillerodi lähistel röövlite saagiks.

'Seni pole ühegi rahatähe number kattunud nende numbritega, mis olid röövitud rahadel. Kokku oleme kontrollinud umbes 700 000 Taani krooni,' ütles tolliameti uurija Anneli Härms.

Taani ajaloo suuruselt teise raharööviga said kaks varastatud Audi A4-ga sõitnud röövlit postiautost saagiks üheksa miljonit Taani krooni.

Kuna eestlased Jüri Segal (30), Marko Jõeveer (31) ja Armis Tikk (35) jäid 2,4 miljoni Taani krooniga vahele neli päeva hiljem, kahtlustas Taani politsei, et mehed on rööviga seotud.

Taani politsei kahtlustele andis tuge meeste minevik. Kuigi kõik kolm on varem kodumaal karistamata, teatas Saksa politsei, et mehed on seal hakkama saanud mitme kuriteoga.

Tolliamet kavatseb homme esitada ainsana salakaubaveosüüdistuse Mercedese roolis olnud Jüri Segalile, kes teatas, et auto bensiinipaaki ehitatud peidikust leitud 2,4 miljonit Taani krooni kuuluvad temale.

Segali väitel teenis ta raha ausal teel, kuid miljonäriks saamise täpset viisi ei soovinud ta avalikustada. Politsei ja toll ei usu Segali juttu, sest mees veetis Taanis enne Eestisse naasmist kõigest ühe päeva. Enne seda olid nad kolmekesi Saksamaal, väitis tundmatust palunud politseinik.

Hetkel kuum