Ülo Toomsalu • 17. aprill 2000 kell 5:33

Ennustajad lubavad 20kraadist õhusooja

Eile tõusis õhutemperatuur Lõuna-Eestis 18 kraadini, ilmaennustajad lubavad aga alanud nädalaks veelgi soojemaid päevi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eilne ligi 20 kraadi soe ilm tõmbub Tallinna ilmajaama sünoptiku Krista Odakivi sõnul täna veidi tagasi, kuid homsest nädala lõpuni jätkub isegi kuni 22kraadine suvesoe kevad.

Eile õhtupoolikul hakkas Lõuna-Eestis pilve tõmbuma ning ennustajad ootasid Lätist vihma. 'Kas just Läti äike ka Eestisse jõuab, ei tea, aga teisipäevast alates on Eestiski oodata äikeselisi hoovihmu,' ütles Odakivi.

'Paiselehed ja sinililled õitsevad - küngaste lõunanõlvad on sinililledest sinised,' kirjeldas kevadet Haanja looduspargi direktor Mati Kivistik. 'Pungad hakkavad tiinesse faasi jõudma - kui nädalapäevad sellist ilma jagub, läheb roheliseks. Kui sooja äikest tuleb, siis see muidugi kiirendab asja,' ütles ta eile õhtupoolikul taevasse koguvaid pilvi vaadates.

Võrumaal on Kivistiku sõnul tänavu tavaline kevad. 'Ennustatud on pikka ja vinduvat kevadet ning suuri vihmu, aga see on rohkem nagu kohvipaksu pealt ennustamine,' ütles Kivistik.

Odakivi sõnul ei tasu loota, et soojalaine pikalt kestma jääb. 'Rohkem kui nädalast sooja ei julge küll veel ennustada,' ütles sünoptik.

Hetkel kuum