29. august 2000 kell 22:00

Kuidas suhtute oma töötajatele virtuaalbüroo võimaldamisse?

Ma ei tea ka ise, mis see virtuaalbüroo täpselt tähendab. Kas kontor, mida füüsiliselt olemas pole?

Sellisel juhul on mu vastus lühike: ma arvan, et üldjuhul on füüsiline kontor vajalik, sest õhk ja häälelained on seni parimad infokandjad, mida ma tean. Kus vähegi tiimitööga tegemist, on vaja suhelda ja kehakeelt ning miimikat näha.

Teisalt on loomulik, et kontorit toetab internetipõhine infosüsteem, mis annab failidele, mailile jms ligipääsu üle interneti nii töölt, kodust kui ka ärireisilt.

Parim töökeskkond on nende kahe kombinatsioon. Mulle on ääretult tähtis olla pidevas kommunikatsioonis, sest kõik see, millega töötan, on kuskil võrgus. Seepärast peab mul olema soovitatavalt kiire netiühendus igal pool, kuhu lähen.

NetEkspert on 90% virtuaalne. Meie büroos on vaid kaks füüsilist töökohta. Kõik meie konsultandid on kaasatud virtuaalselt; neil puudub füüsiline töökoht. Kogu suhtlus käib elektrooniliselt. Kohtume aeg-ajalt selleks, et suhelda ning pidada maha mõni ajurünnak. Ürituste läbiviimiseks võtame ruume rendile.

Ka müügiesindajad on pidevalt liikuvad; oma kontoritöö teevad nad ära kodudes, kasutades kõiki kaasaegseid töövahendeid. Kaalume täiesti uue lahenduse kasutuselevõttu, kontoritarkvara rentimist. Läbi interneti pääseksid meie töötajad ligi ühisele kalendrile, postile, failidele jne. Väga efektiivne, eriti kui mõne müügiesindaja kodukontor on näiteks Kiievis.

Olen nõus, et Interneti saabudes on kõik võimalik. Jungenti töötajatel on juba praegu võimalik lugeda kodus tööle saabunud e-posti, nad saavad kodus kätte kõik failid, mis arvutisse tulevad. Kuid sellega piirdume, virtuaalseid koosolekuid me ei pea. Müügiinimestel on küll mobiiltelefonid, kuid tellimusi käiakse firmas kohapeal üle andmas.

Kuna meil töötab kokku 130 inimest ja osakondade vaheline suhtlemine on väga tihe, tähendaks virtuaalbüroo võimaldamine täielikku ümberstruktureerimist.

Kui kuskilt kulud vähenevad, võivad need teiselt poolt tõusta.

Hetkel kuum