Inno Tähismaa • 7. september 2000 kell 10:49

Naabrivalvurid tulevad koos ESSiga rahva sekka

Mittetulundusühing Eesti Naabrivalve käivitab alates homsest, 8.septembrist üle-Eestilise naabrivalve tuuri, teatas ühingu esindaja

Tuuri käigus korraldatakse rahvakoosolekuid, kus tutvustatakse naabrivalve liikumist ning antakse praktilisi näpunäiteid, kuidas elanikud saaksid ise oma kodukoha turvalisust parandada. Praktilisi nõuandeid elukoha turvalisuse parandamiseks jagavad ka turvafirma ESS esindajad.

Naabrivalve liikumine on tihedalt seotud kohalike omavalitsuste ja politseiga. Seega on esinejate seas ka linnavalitsuste ja kohaliku politsei esindajaid.

Eesti Naabrivalve juhatuse esimehe Tarmo Vaiki sõnul loodab ühing tuuri käigus leida kogu riigis aktiivseid inimesi, kellele on tähtis nende kodu ja naabruskonna turvalisus ning kes on valmis looma oma kodukohas naabrivalve piirkondi.

Esimesed koosolekud toimuvad 8.septembril kell 18.00. Haapsalu Linnavalitsuses ja 9.septembril kell 16.00. Rapla Kultuurikeskuses.

Tuur läbib järgmisi linnu: Narva, Jõhvi, Rakvere, Keila, Saue, Valga, Võru, Jõgeva, Viljandi. Tuuri lõpetab 1. oktoobril toimuv rahvakoosolek Pärnus. Peale üle-Eestilist tuuri on plaanis korraldada samalaadne Tallinnas.

Hetkel kuum