Kaja Koovit • 9. oktoober 2000 kell 22:00

Preatoni koondab ärid Pro Kapital Grupi alla

Pro Kapital Grupi tütarfirma Domina Hotel e Comproprieta Alberghiere S.p.A (Domina HCA) ostab aktsiad

5 miljoni krooni eest Domina Managementi juhatajalt Aare Jaanuselt ja Pro Kapital Grupi nõukogu esimehe ja tuumikaktsionäri Ernesto Preatoniga seotud firmalt.

Domina Managementi selle aasta kaheksa kuu käive oli 8,5 miljonit krooni ja kasum 3,5 miljonit krooni. Selle aasta puhaskasumiks ootab firma Aare Jaanuse sõnul 4,5 miljonit krooni.

Domina kontserni hotellinduse juht Vincenzo Presti sõnul on Domina Managementi aktsiate ostu eesmärk seni Itaalias, Egiptuses ja Aafrikas tegutsenud firma hotellide ja kinnisvara opereerimise tegevust laiendada Baltimaadesse ja tulevikus ka Venemaale.

Leedus avatakse novembris Pro Kapital Vilnius Real Estate?ile kuuluv renoveeritud luksuskorterite hoone. 3,25 mln dollari ehk ligi 58,5 mln krooni eest renoveeritud ja sisustatud hoonet hakkab haldama Domina Management.

Järgmise aasta augustis avatakse Tallinnas Vana-Posti tänaval residentsihotell ning 2002. aasta kevadel Raekoja platsis 57 korteriga renoveeritud elamu. Mõlemad hooned kuuluvad välisinvestoritele ning Domina Management hakkab neid haldama management-lepingu alusel. Objektidesse tehtavad investeeringud ei ole Pro Kapital Grupiga seotud.

Venemaale laienemist hindas Pro Kapital Grupi juhatuse esimees Luca Milani võimalikuks mõne aasta pärast.

Domina HCA otsustas osta veel teisegi suuromanik Preatoni firma ? Itaalias ja Egiptuses tegutseva turismiteenuste firma Fish Viaggi ? aktsiad. Leping firma aktsiate ostuks sõlmitakse lähinädalatel.

Pro Kapital Grupi juhatuse liige, finantsjuht Ilona Saari möönis, et mõlema firma aktsiate ostul on börsi reglemendi järgi tegu seotud osapoolte vahelise tehinguga, kuid arvestades ostetavate aktsiate hinda ning emitendi käivet, varade mahtu ja omakapitali suurust, ei saa seda lugeda oluliseks tehinguks.

Peale Preatoni Panga ükski maaklerfirma Pro Kapital Grupi analüüsiga ei tegele, sest kliendid aktsiast ei huvitu.

?Preatoni ettevõtlusimpeerium hakkab koonduma Pro Kapitali alla, mis muudab kontserni tegevuse üha laialivalguvamaks ja läbipaistmatumaks,? ütles Äripäeva analüütik Romet Kreek.

Hetkel kuum