Kalev Kallemets • 26. november 2000 kell 22:00

Hansapanga kolmikvõit

Tõnno Vähk kulutas mängimisele enda hinnangul üle saja tunni, tehes sel ajal 270 tehingut. Kokku tegid Äripäeva aktsiamängus kolmsada osalejat üle 10 000 tehingu, mida on ligi kümme korda rohkem kui sama ajaga tehtud tehinguid Tallinna börsil. Mängutehingute kogukäive oli 1,226 miljardit krooni. Eelmise aasta võitja Eesti Pangast ei osalenud, kuid kui rääkida institutsioonidevahelisest võistlusest, siis kõigi ees võttis Hansapank kolmikvõidu. Tõnnoga ühes ruumis töötajatest läks 2. koht Pärt Kivastele ja 3. koht Romet Tepperile. Siiski võitis Tõnno kolleege veenva 22%lise edumaaga. Üldse tehti enamik tehinguid Rootsi ja Soome aktsiatega, nagu ka maaklerite kinnitusel üha enam toimub tegelikus töös.

Mängijate ja vaatlejate seas on puhkenud kriitika mängu süsteemi vastu, kus tehinguid tehti hilinenud hindadega. Mängu ühe korraldaja, Äripäeva raha- ja väärtpaberituru toimetuse juhi Tõnis Oja sõnul oleks reaalaja hinnad lihtsalt liiga kallid. Midagi pole parata ka proffide osalemises mängus, kuid järgmisest aastast kaob kindlasti tehingute tühistamise võimalus. Koos teise korraldaja, Tallinna börsiga, otsitakse muid teid võrdsema konkurentsi tagamiseks.

23aastane Tõnno on hariduse omandanud Riias Stockholm School of Economicsis. Mingeid erilisi arvutusmeetodeid Tõnno ei kasutanud, ka mitte jututuba infovahetuseks: konkurendid Pärt ja Romet olid kuuldekaugusel. Kõigi kinnitusel oli hasart nii suur, et söömiseks eriti aega ei jäänudki. Ka oma hobile, amatöörraadiole, sai Tõnno pühenduda õige vähe. Kõikidele neidudele ? värske 100 000 krooni omanik on vallaline! Samas on sellest rahast juba võitu tähistatud ja pärast üritust Vaal Galeriis leidis Tõnno autol trahvikviitungi.

Hetkel kuum