Andres Kärssin • 18. detsember 2000 kell 14:20

Hasartmängude turg küllastunud

Hasartmängude turg püsib stabiilsena, järgmiseks aastaks pole erilist mahtude tõusu ega kasiinooperaatorite turuletulekut oodata.

Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu (EHKL) direktori Tõnis Rüütli sõnul on mänguturg saavutanud optimaalse mahu - uusi kasiinooperaatoreid pole turule tulemas ning samuti püsib stabiilsena mänguautomaatide ja -laudade arv.

Rüütel lausus, et siinsed hasartmängude mängijad on küllaltki konservatiivsed ning pole omaks võtnud uusi mänge. 'Uusi mänge on proovitud, kuid lauad kipuvad tühjaks jääma,' märkis ta.

Kasiinooperaatorid maksavad mängulaudade ja automaatide pealt fikseeritud maksu, vastavalt 10 000 krooni ja 3000 krooni kuus. 2000. aastal on kasutusel maksulaekumist arvestades keskmiselt 2225 automaati ja 72 mängulauda.

Tänavu peaks laekuma 88,7 miljonit krooni hasartmängumaksu, mis on ligikaudu sama palju kui eelmisel aastal. Järgmise aasta eelarves on hasartmängu maksu laekumiseks kavandatud 105 miljonit krooni, millest õnne- ja osavusmängud annavad 90 miljonit ning loteriid 15 miljonit krooni.

Eestis on välja antud 15 hasartmängu korraldamise litsentsi, neist 10 omanikud on koondunud EHKLi. Rüütli sõnul omavad liidu liikmed 86 % turust.

Hetkel kuum