Laar astub võitlusse varastega

Kalev Kallemets 31. jaanuar 2001, 00:00

8. veebruaril saavad peaminister Mart Laari juures kokku Eesti Energia, omavalitsuste, politsei ja teiste jõustruktuuride esindajad, et alustada otsustavat võitlust metallivargustega. ?Tuleb vaadata näkku, jagada ülesanded ja panna paika tähtajad,? ütles Laar.

Peaminister pidas võtmekohaks valitsuse kabinetti, kus otsustati piraatlusevastases võitluses, milliseid meetodeid kasutatakse.

?Metallivargused on valitsuse jaoks vägagi terav probleem,? ütles peaminister Mart Laar. ?Kavatseme metallivargustele läheneda samade meetoditega, nagu lähenesime piraatlusvastases võitluses.?

Laar ütles eelmisel neljapäeval esinedes omavalitsusjuhtidele, et põhjalik ja pidev piraatkauba müügipunktide inspekteerimine riigi kontrolliasutuste poolt põhjustas ebaseaduslikele müüjatele piisavat kulu ja tüli, et nad otsustasid loobuda Kadaka turul võltstoodete müümisest.

Laar tunnistas, et metallivargused on küll märksa tõsisem probleem kui piraatlus, kuid loodab käesoleva aasta jooksul murda metallivarguste selgroo. Riigikogu võttis juba üle-eelmisel nädalal vastu valitsuse esitatud seadusemuudatused, millega oluliselt karmistati vanametalliga kauplemist.

EMEXi juhatuse esimehel Ilmar Jõgil aga informatsioon peaministri kokku kutsutava ümarlaua kohta puudus ning ta ei osanud anda ka kommentaare võimalike rakendatavate meetmete kohta.

Metalliärimees Aleksei Malleus ei soovinud vastata küsimusele, kas varastatud metalli kokkuostu karm piiramine võib vähendada kokkuostetava metalli mahtu.

?Praegu on veel raske öelda, kas käive väheneb. Meie põhiliseks kokkuostuartikliks on tööstusjäätmed, kuid tõsi ta on, et suur osa on väikeseid metallikoguseid toovad madala sissetulekuga inimesed,? ütles Kudrov, metalli kokku ostva OÜ Veccola juht.

?Nende väiketoojatega tekib probleem, et uue seaduse järgi peab tegema pangaülekande, kuid paraku ei ole neil isegi dokumente, rääkimata sellest, et nad teaksid, mis pangaülekanne on,? lisas Kudrov.

Kudrovi hinnangul peaks metallivarguste probleemi lahendama üldises sotsiaalses kontekstis, vähendades ka teiste varguste hulka.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing