Merko aktsia uuel tasemel

Raivo Sormunen 31. jaanuar 2001, 00:00

Peale üleeile avaldatud 2000. aasta positiivsete majandusnumbrite avaldamist jätkas Eesti ehitusliidri Merko Ehituse aktsia eile taas tõusu ning on kosunud kahe viimase päevaga juba 10,2%.

Eilse päeva olulisem tegija oli Tallinna börsil teist päeva järjest Merko Ehituse aktsia, mis tõusis päevaga 41,5 kroonilt 43 kroonini ehk 3,6%. Päevasiseselt käis aktsia ära koguni 44 kroonil ehk läbi aegade kõrgeimal tasemel.

Aktsia käive ületas esmaspäevase päevakäibe kahekordselt ja oli ligi 1,3 mln krooni.

Tugeva käibega paistis silma veel vabaturul ainsana noteeritud erastamisväärtpaber, mis tugevnes päevaga 0,6% 66,9 sendini ja mille käive küündis kahe viimase kuu kõrgeima tasemeni 3,8 mln kr.

EVP käive andis eilsest 13,5 mln kroonisest börsi päevakäibest 28% ning tõstis erastamisväärtpaberi eile börsi käibeliidriks.

EVP suurt käivet saab põhjendada ühe suure 3,9 mln erastamisväärtpaberi suuruse börsitehinguga.

Üle paari nädala oli eile huvi tärkamist tunda Tallinna Kaubamaja aktsia vastu, mis tänu väiksele likviidsusele ronis ligi miljoni kroonise käibe najal päevaga üles 6,7% 64 kroonini.

Eelmise nädala kiirest kukkumisest on toibumas Norma aktsia, mis kosus eile 1,7 mln kroonise käibe juures 1,7% 48,8 kroonini.

Tõusjad aktsiad lõid eile Tallinna börsil langevaid 9:3 ja aitasid viia Äripäeva indeksi 0,34% ülespoole 469,46 punktini.

Vastupidiselt Merko Ehituse aktsiale on viimasel kahel päeval käitunud Eesti Telekomi aktsia. Lisaks esmaspäevasele 2,8 protsendisele kukkumisele liikus aktsia taas emissioonihinna taseme poole odavnedes 1,7% ja taandudes 85,5 kroonini. Kolme päevaga on aktsia odavnenud juba 4,5 krooni võrra.

Telekomisektor tervikuna liikus eile Euroopas tõusuteed. Eesti Telekomi suuromanikud Sonera ja Telia olid kohalikel börsidel eile kell 18 tõusnud vastavalt 6,1 ja 1,8%.

Täna ootaks börsilt valdavalt positiivset päeva. Eesti Telekomi langus peaks pidurduma ning Norma eelmise nädala languse ülereageering võiks aktsiahinda veel tagant üles lükata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing