Favora keti tanklad müügis

Väinu Rozental 02. veebruar 2001, 00:00

Ühispanga krediidi ja järelevalve osakonna juhataja Guido Gritsenko kinnitusel ostis OÜ Aovere Oil eelmise aasta lõpus 6 miljoni krooni eest Tartumaal asuva Aovere ja Kukulinna bensiinijaama. Favora endise tankla Kohtla-Järvel ostis jaanuari keskel 5,3 miljoni krooni eest kohalik firma OÜ Kris Kütus.

Aovere ja Kukulinna tanklad on sisuliselt Favora kontserni looja Aivo Pärna kontrolli all. Aovere Oili juhataja ja omanik on Juhan Kraag, kes on aastaid töötanud Favoras nende kahe tankla juhatajana.

Kraagi kinnitusel aitas Aivo Pärn teda firma loomisel palju. ?Pärn soovitas Salvesta Investeeringutele mind kui ostjat,? rääkis Kraag ja lisas, et raha tanklate ostuks sai ta pangast. ?Laenu tagatiseks on tanklad,? täpsustas Kraag.

Guido Gritsenko sõnul nad ülejäänud nelja tankla, millest kolm asuvad Tartus ja üks Põlvas, müümiseks enampakkumist korraldama ei hakka. ?Oleme võimalike huvilistega kontakti võtnud,? ütles Gritsenko. ?Paari nädala pärast saame vastused ning teeme valiku, kellega läbirääkimisi pidama hakata.?

Selveta Investeeringud omandas 1999. aasta oktoobris Kevatrucki pankrotipesast 35 miljoni krooni eest kuus tanklat ning lisaks ostis ühe tankla ühelt Favora kontserni kuulunud firmalt. Kevatruck on endise ASi Favora Tanklad uus ärinimi.

?Kui tanklad on maha müüdud, on Ühispank saanud oma laenu Favora kontsernilt tagasi,? seletas Gritsenko. ?Praegu teenindatakse laenu renditulude kaudu.?

Gritsenko sõnul poleks Selveta Investeeringud tanklaid müüma hakanud, kui planeeritud koostöö kütuse- ja metalliäriga tegeleva firmaga ASiga G.S.G. poleks vett vedama läinud. ?G.S.G. loobus tanklate rentimisest,? jäi Gritsenko napisõnaliseks.

G.S.G. omandas 1998. aasta sügisel Aivo Pärna asutatud uuest ASist Favora 49 protsenti. Kuni eelmise aasta novembrini rentis Selveta Investeeringutele kuulunud seitset tanklat Favora. Novembrist opereerib tanklatega ASi Tarbus tütarfirma OÜ Klaaps Oil, mille nõukogu liikmed on Aivo Pärn, Tarbuse juhatuse esimees Valter Keis ja Tarbuse nõukogu esimees, Aivo Pärna kauaaegne juriidiline nõustaja Tõnu Põder.

?Aivo Pärna meeskond soovis laiendada tanklate võrku, kuid G.S.G. leidis, et antud majandustingimustes pole see otstarbekas,? põhjendas koostöö vaibumist uues Favoras kaheprotsendilist osalust omav vandeadvokaat Urmas Kõrgesaar.

Eile alustas Tartus Ringtee tänavas asuvas nn Favora alumises tanklas Klaaps Oili allrentnikuna tegutsemist OÜ Wostok Oil, mis Aivo Pärna teada on avaldanud soovi tankla ära osta. ?Wostok Oili omanikud, kes märtsi keskpaigani puhkavad Uus-Guinea saarel, ei soovi oma nime avalikustada,? jäi Pärn salalikuks. ?Seni esindab neid vandeadvokaat Maria Mägi.? Äriregistris Wostok Oili kohta andmed puuduvad.

Aivo Pärna sõnul võib kahe ülejäänud Tartus asuva tankla suhtes ostusoovi esitada AS Wipestrex Grupp, kellele praegu kuulub Favora kaubamärgi all tegutsev Otepää tankla. ?Wipestrex Grupp otsib investorit,? rääkis Pärn ja lisas, et selleks võib saada Mart Avarmaa. Äriregistri andmeil on Wipestrex Grupi nõukogu liikmed Aivo Pärn, Tõnu Põder ja ASi Favora kinnisvara endine juhataja Jüri Kull.

Tartus mitme arvestatava kinnisvaraobjekti omanik Mart Avarmaa ütles, et ta on Pärnaga põgusalt investeerimisteemal rääkinud. ?Ma pole asjasse üldse veel süvenenud,? seletas Avarmaa. ?Kütuseäri on minu jaoks täiesti tundmatu.?

Neljanda müügis oleva tankla, Põlvas asuva bensiinijama allrentnik on AS Trentona, mille taga on Tartu hokiklubi 494 Välk omanikud.

Favora kaubamärgi all tegutseb praegu 11 tanklat. Favora maksekaart on tänu ristkasutusele käibel rohkem kui 29 tanklas. Lisaks kehtib Favora maksekaart 52 Lukoili kaubamärki kandvas Leedu tanklas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing