Maal nurjuvad kaabelvõrgu konkursid

Viktoria Korpan 27. veebruar 2001, 00:00

?Praeguseks on ebaõnnestunud kümme kaabellevi loa konkurssi,? rääkis peadirektori asetäitja Arvo Rammus. ?Ebaõnnestunud konkursside põhjuseks on olnud üheksa konkursi juhul võistlustööde mitteesitamine ehk soovijate puudumine ja ühel juhul esitatud taotluse mittevastavus konkursi tingimustele.?

Eile oli Türi kaabelleviloa konkursis osalemiseks sooviavalduste esitamise viimane kuupäev. ?Viisin sideametisse dokumendid reedel, ainuüksi konkursis osalemise eest pidin maksma üle 22 000 krooni,? rääkis Türi linna ainsa kaabeltelevisiooniteenuse pakkuja OÜ Telo juht ja omanik Jüri Reier. ?Türil on meil 1100 klienti, eelmisel aastal olime suures kahjumis ? dollar tõusis, kõik programmide tasud on dollariga seotud, aga sel aastal tuleb meil veel suurem kahjum.?

?See, et konkursid nurjuvad, ei ole põhjus, see on tagajärg, kaabelleviseaduses on nii palju totrusi. See on väikeste võrkude sundkorras kinnipanemine,? lisas Reier. Kahjumiprognoosile vaatamata kavatseb Telo alustada reklaamikampaaniat ka Paides ning hakata pakkuma TV1000 kanalit.

?Väikestes kohtades ei saagi kaabeltelevisiooni teha,? ütles telekommunikatsioonifirma Tele2 strateegia planeerimise direktor Peep Põldsamm. Tele2 pakub kaabel-TV teenust Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kuressaares, Kundas, Paides, Rakveres, Jõhvis ja mujal.

?Seadus näeb ette, et kohalikud omavalitsused peavad, kui nad leiavad, et see on vajalik, pöörduma sideametile poole, et sideamet korraldaks konkurssi kaabelleviteenuste osutaja leidmiseks ja sidemetil pole õigust ära ütelda,? rääkis Põldsamm. ?Kõikides väikestes kohtades ei ole aga võimalik kaabelleviteenust osutada, sest see on operaatorite jaoks liiga kallis, see ei tasu ennast ära.?

?Raisatakse riigi raha ja tööaega, korraldatakse konkursse, kuigi teatakse juba enne, et need konkursid ei õnnestu,? sõnas Põldsamm. ?Maakohtades oleks lahendus satelliidi ühisantenn mitme maja peale või personaalne satelliiditaldrik.?

?Meie inimestest võiks endale satelliidiantenni lubada ehk kümme protsenti peredest,? ütles Toila vallavanem Bruno Uustal. Toilas lõppes kaabeltelevisioonivõrgu lubade konkurss 31. jaanuaril ja ei olnud ühtegi, kes oleks soovinud selles piirkonnas elavale 760 kliendile kaabelleviteenust pakkuda. ?Meil on Vene aja lõpust pärinevad seadmed, mille abil saame vaadata kolme Saksa kanalit ja Eesti kanaleid, aga mitte kõiki,? sõnas Uustal.

Arvo Rammuse sõnul on sideamet praeguseks väljastanud vaid kolm kaabelvõrgu luba ? Raplas, Tootsis ja Kehras.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing