Mobiilne valve kogub Eestis populaarsust

Priit Harik 27. veebruar 2001, 00:00

Viimastel kuudel on Eestis võimalik valida mitme GPS või GSM-tehnoloogial põhineva valveteenuse vahel, mida saab kasutada nii kinnis- kui vallasvara turvamiseks.

Nüüd võivad auto- või majaomanikud valida mitme firma teenusepaketi vahel, et oma sõiduvahendi või elamu turvalisust suurendada.

Esimesena hakkasid GPSil põhinevat seiresüsteemi pakkuma väikesed elektroonikafirmad, kes komplekteerisid ise aparatuuri. Oktoobri lõpus tulid teenusega turule mobiilsideoperaator Q-GSM ning ka turvafirma ESS. Praegu on uudset valveteenust hakanud pakkuma ka Niagara Baltic Group.

Turvasüsteem ?Niagara 2000? on iga konkreetse varaliigi funktsionaalseks valveks modifitseeritud ja komplekteeritud erinevalt. Keskne komponent on GSM moodul, millele lisatakse vastavalt kliendi vajadusele täiendavaid protsessoreid, andureid või erinevaid aktiivse kaitse seadmeid. Süsteemi saab kasutada koos mistahes teiste valveseadmetega. Häire korral helistab süsteem mitmele eelnevalt programmiliselt määratud numbrile ja annab teada ründe iseloomust. Erinevad tehnilised paketid on loodud energiasüsteemi ja käivitusmehhanisme sisaldava vara (autod, arvutid, serverid jms) ööpäevaringseks kaugvalveks, mitteüldkasutatavates suletavate uste ja akendega ruumis (büroo, maja, korter, suvila, ladu vms) asuva vara ööpäevaringseks kaugvalveks jne.

Asukoha määramise teenused on suunatud erinevate transpordivahendite omanikele, süsteemi abil saab määrata objekti asukoha koordinaadid kogu maakeral, kasutades spetsiaalseid sidesatelliite. Infopaketis on näha Greenwichi aeg, asukoha koordinaadid (punkti pikkus- ja laiuskraad), liikumise kiirus, liikumise suund ning kuupäev.

GPS seiresüsteem lubab objekti asukohta määrata väga täpselt. Positsioneerimisel saadud tulemus antakse viiemeetrise täpsusega.

Kõige mahukam on ESSi pakutav autovalve pakett. Lisaks auto asukoha määramise võimalusele saab klient mobiilile teate näiteks auto akna purustamise korral, alarm läheb ka valvekeskusesse ning sündmuskohale saadetakse patrull. Süsteemile on lisatud hädaabi väljakutseks paanikanupp. Kuumaksuline autovalvepakett sisaldab kliendile ka tasuta autoabi teenust Eesti teedel.

Alustasime teenuse testimisega kohe, kui tehniline lahendus valmis oli ja klientidele kättesaadavaks tehti.

Süsteemiga saab operatiivselt ülevaate, kus meie veoauto on, kui kiirelt liigub ? selleks ei pea kalleid telefonikõnesid välismaale tegema. Tähtsaim on muidugi turvalisuse suurendamine. Seadme abil saame kontorist autod ?välja lülitada?, sekkuda toitesüsteemidesse ja näiteks suured autopasunad üürgama panna. Kavatseme autodele uuendusena peale panna ka paanikanupu, mille abil saab juht hädaolukorrast teatada.

Seadme hind on võrreldes veoauto hinnaga väike. Tänu sellistele seireseadmetele saime kindlustusfirmalt soodsamad hinnad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing