Turuosalistele meenus ostmine

Peeter Koppel 06. aprill 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturud tõestasid eilse kauplemispäeva alguses, et head uudised suudavad turuosalistele meenutada, mida tähendab aktsiaid vahelduseks ka osta.

Tehnoloogiasektoris oli optimismipuhangu peamiseks põhjustajaks personaalarvuteid tootev Dell, kes teatas, et jätab oma esimese kvartali kasumiprognoosi allapoole korrigeerimata. Teine hea uudis tehnoloogiasektoris oli investeerimispanga Lehman Brothersi poolne maailma suurima portaali Yahoo! väljavaate kergitamine ning aktsiale ostusoovituse andmine. Lehmani ostusoovitus Yahoo! aktsiale oli tingitud ettevõtte plaanist luua maailma suurimate muusikatootjatega koostöös tasuline Napsteri analoog, mis võimaldab kuutasu eest teenuse kasutajatel muusikafaile alla laadida ja neid omavahel jagada.

New Yorgi börsi aitas tõusule maailma suurim alumiiniumitootja Alcoa, kes teavitas turge oodatust suuremast kvartalikasumist.

Stockholmi börsil domineerisid eile valdavalt ostumeeleolud, mis viisid börsi ühe lipulaeva Ericssoni peaaegu 10 protsendi võrra kõrgemale. Maaklerite hinnangul oli käive siiski madal ning tõsisemast suunamuutusest on eilse tõusu põhjal veel vara rääkida.

Helsingi börsi eilne tõus tegi lõpu 7 kauplemispäeva kestnud langusseeriale. Börsi üldindeks HEX lõpetas 5,3% võrra kõrgemal 8267,23 punkti juures. Nokia aktsiat toetas uudis järjekordse suurlepingu sõlmimisest 3G infrastruktuuri seadmete tarnimiseks Itaalia operaatorile Wind. Seekordse lepingu puhul Nokia liigset lahkust maksetingimuste osas üles ei näidanud. Just viimane oli Nokia viimase aja languse põhjus. Eile sulgus Nokia 7,77% kõrgemal 27,05 eurol.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:21
Otsi:

Ava täpsem otsing