Nii mõnegi ehitaja jaoks on ilmselt üllatuseks teadmine, et eelkõige Vene ajast tuttav tuhaplokk (ka Narva plokk ja praeguse nimega Silbeti plokk) on tänastegi standardite järgi kvaliteetne ja teiste turul pakutavatega konkurentsivõimeline müüri- ja vaheseinamaterjal. Samas on tegu kuni nelikümmend protsenti odavama tootega, võimaldades olulist kokkuhoidu ehitushinnas.
Kunagised Narva ploki puudused on kõrvaldatud, kuid veel tänagi suhtutakse Silbeti plokki mõningase eelarvamusega.
Ehituse tellijat ja ehitajat peab teoreetiliselt siduma ühine eesmärk ? ehituse kõrge kvaliteet võimalikult madala ehitushinnaga. Praktikas esineb materjalide valikul siiski tihtipeale huvide lahknevus. Seepärast on alati kasulik erinevad materjalieelistused kogu ehituse raames ehituse tellija ja peatöövõtja vahel läbi arutada. Parim resultaat saavutatakse koostöös, mis tugineb ratsionaalsusel ning sisulistel argumentidel.
Ehituse tellijal on elementaarne õigus nõuda ning saada selgitusi mis tahes kuluartikli kohta ehituse kogumaksumuse raames.
Kõik ehitusmaterjalide valikud ja tehnilised lahendid on võimalik ka tavainimese keeles mõistetavalt ära põhjendada. Kui ehitaja pareerib tellija küsimusi ?spetsiifilise temaatikaga, millest vaid spetsialistid aru saavad?, siis on tellijal seda enam põhjust investeerida oma aega, et veenduda otsuste läbipaistvuses ja erapooletuses.
Seina ehitamiseks kõlbavad igasugused plokid. Plokkide tüübi ja seina paksuse valikul on esmaseks kriteeriumiks survetugevus.
Kui korruseid on rohkem kui kaks, kui kandeseintes on laiu avasid või kitsaid aknavaheposte või kui seinale tahetakse toetada suuresildelisi talasid, siis plokid survetugevusega alla 5 MPa tavaliselt ei kõlba. Nõrkade plokkide puhul võib ka seinakapi või raske riiuli riputamine võimatuks osutuda.
Ploki soojapidavus pole eriti oluline. Kõik plokkseinad vajavad lisasoojustust, mille soovitatav paksus on väikemajas 12?20 cm. Soojustusmaterjali hind moodustab seina maksumusest vähem kui kümnendiku.