Ülo Toomsalu • 20. aprill 2001 kell 6:26

Saartele sõidu lisaraha tuleb järgmisel aastal

Saaremaa Laevakompanii ei saa tänavu varem lubatud 55,1 miljonile kroonile dotatsioonile lisa, see tuleb alles järgmisel aastal, kirjutab SL Õhtuleht.

?Teisipäevasel kabinetinõupidamisel otsustas valitsus, et pilet ei tohi saartele sõitjaile kallimaks minna ja laevad peavad liikuma vähemalt sama tihedalt nagu praegu,? kinnitas valitsuse pressiesindaja Priit Põiklik.

Siiski on valitsusel laevakompaniile ka porgand pakkuda. ?Järgmisel aastal oleme valmis dotatsiooni 16 miljoni krooni võrra suurendama, kui tänavu kõik laabub,? ütles Põiklik. Ta arvas, et tänavu puudu jääva raha saamiseks võiks laevakompanii näiteks pangalaenu võtta.

?Laevakompaniiga kehtib meil leping 2004. aastani ja seal on dotatsioonisumma täpselt ette nähtud,? seletas Põiklik. See, et raha rohkem võidakse anda, on valitsuse hea tahte ilmutamine.

?Tänavu ei ole rohkem raha anda kas või seetõttu, et riigieelarves sellist summat ei ole,? ütles teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav. ?Praegu pole ette näha, et raha tuleks nii palju, et saame mingeid lisaeelarveid teha,? nentis ta ja viitas kitsastele oludele. ?Kindlasti mõtleme siis, kui lisaeelarveks võimalus tekib, ka saarlaste muredele.?

Hetkel kuum