Tartu lähedale kavas välja ehitada suur jaanalinnukeskus

04. juuni 2001, 08:07

Tartumaa esimese suurema jaanalinnufarmi omanikud kavatsevad Väägverre rajada Baltimaade suurima jaanalinnukasvanduse, kirjutab Tartu Postimees.

Esimesed jaanalinnud, keda farmi üks omanikke Kalju Kapajev nimetab Robiks ja Evaks, tõi farmi teine omanik Timo Räihä Väägvere lähedale Jakobi tallu mullu oktoobris.

Laupäevaks oli neid Soomest ja Taanist toodud suuri lennuvõimetuid linde Jakobi talu aedikutes ja laudas, kus varem on peetud vasikaid, kalkuneid ja sigu, kokku juba 21.

Eestis tosin aastat elanud ja töötanud, praegune Tim?s Consultants OY juhataja Timo Räihä rääkis, et jaanalinnuliha on trendikas ja tervislik ning maitseb nagu vasikaliha.

Kuigi jaanalinnupraad kujuneb kalliks, arvas Räihä, et millegi erakordse, näiteks 50. sünnipäeva tähistamisel võiks inimene ehk ikka seda endale lubada.

Elektritööde firma Elabi omanik Kapajev lisas, et tema lapsepõlvekodu Jakobi talu farmist võib areneda isegi jaanalindude Balti keskus. Neid eksootilisi linde on kavas müüa nii elusana kui ka lihana.

Neil päevil saabuva haudeliini ja juba hangitud koorumismasina abil kavatsevad omanikud linde ise müügikõlblikuks kasvatada.

Omanike jutu järgi on nende jaanalinnufarm üks Eesti suurimaid.

Omanikud kavandavad esimest degusteerimist 22. juunil Püssirohukeldris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing