Nädal lõppes ettevaatliku tõusuga

Raivo Sormunen 11. juuni 2001, 00:00

Reedel positiivselt startinud välisbörsid peatasid Tallinna börsil kasumivõtmise ning aktsiahinnad nihkusid ettevaatlikult protsendi jagu ülespoole.

Kuigi välisturgude meelestutus suutis reede õhtuks taas negatiivseks muutuda, ei jõudnud see kohalikul börsil veel kajastuda. Kuid täna on ka päev.

Investoritel oli reedel suurim huvi Hansapanga aktsia vastu. Ligi 8 mln kroonise päevakäibe juures liikus aktsia 160 kroonini ehk 0,6% omadega plussi.

Veidi võis aktsiat toetada reitinguagentuuri Moody?s teade, et annab panga pikaajaliste võlakohustuse reitingule Baa1 positiivse väljavaate. See võib aga tähendada, et varsti võib panga usaldusreiting olla kõrgem kui Eesti riigil ehk siis Hansapanka võib usaldada rohkem kui Eesti Vabariiki.

Samas ei saavutanud investorid panga aktsia hinna osas reedel konsensust. Seda tõestas krooni suuruseks kärisenud aktsia ostu- ja müüginoteeringute vahe. Kindlasti aitas sellele kaasa ka reedel börsil valitsenud passiivsus, kuna päevaga registreeritud 72 tehingut oli tõesti kehv näitaja.

Veidi kõrgemale tasemele kerkis reedel nädal otsa vaikselt ülespoole rühkinud Saku Õlletehase aktsia. Möödunud nädala lõpus pinnalekerkinud info, et Eesti õlletootjatel on plaanis õllehinda läheneva suve hakul tõsta, on kui mitte tarbijat, siis aktsiat toetav element. Negatiivse kvartalitulemusega aastat alustanud Saku Õlletehase aktsia oli ka nädala kokkuvõttes üks tublimaid, kerkides 3,4%, 61 kroonini.

Eesti Telekomi aktsia tõusu toetas reedel Euroopa telekomisektori tõus. Aktsia kerkis täpselt protsendi jagu, sulgudes 75,50 kroonil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing