Ametnikud eelistavad päevalehti ja Riigi Teatajat

Merike Ojasson 20. juuni 2001, 00:00

Välisperioodika tellimine sõltub suuresti sellest, missuguste valdkondadega ministeerium on seotud. Näiteks põllumajandusministeeriumi Agra Europe ning Uniting Europe või kaitseministeeriumisse tellitud Military Technology ja Foreign Affairs vaevalt et teistele huvi pakuvadki.

Rahandusministeeriumil on välisperioodika nimekiri väga korralik, see algab Financial Timesi ja The Economisti ning lõpeb Harvard Business Review?ga. ?Ajakirjad on suuresti tellitud konkreetselt osakondadesse, kes neid tööotstarbel kõige enam vajavad. Palju ajakirju saadetakse ka tasuta,? ütleb rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Hanna Hinrikus.

Siseministeeriumi välisajakirjade loetelust leiab vaid neli nime, arvutimehed saavad PC Magazine?i, õigusloome osakonda läheb kaks ajakirja Euroopa seadusandlusest ja välismaalaste osakonda European Journal on Migration and Law. Üllatav, aga tuntumate Euroopa päevalehtede vastu tunneb huvi vaid kolm ministeeriumi. Kaitseministeeriumis loetakse Die Welti, rahandusministeeriumis Frankfurter Allgemeinet, välisministeerium tellib kõiki olulisemaid päevalehti, ka Financial Times on tellitud just neisse kolme ministeeriumisse.

Eestis väljaantavatest ajakirjadest jõuavad ministeeriumi laudadele teistest sagedamini Riigi Teataja, mis on suurima eksemplaride arvuga, populaarsed on Juridica, Õiguskeel, ja Luup. Samas leiab ka armsaid avastusi ? haridusministeeriumis loetakse Eesti Naist, keskkonnaministeerium vaatab Loomade Maailma ja kaitseministeerium tellib ka ajakirju Stiil, Anne, Tervis ja Kroonika.

Maakonnalehed on täiskomplektis tellitud ainult sise- ja põllumajandusministeeriumisse. Justiitsministeeriumisse tellitakse Sakala ja Järva Teataja just seepärast, et see on minister Märt Raski valimispiirkond. Keskkonnaministeeriumis tehakse maakonnalehtedest ülevaatlik monitooring, mis on kõigile töötajatele kättesaadav. Majandusministeerium tunneb huvi seitsme lehe kirjutiste vastu.

Haridusteemaline ajakirjandus huvitab peale haridusministeeriumi ka justiitsministeeriumi. ?Vangide õpetamine kuulub meie alla, seepärast on Haridus ja Raamatukogu ka tellitud,? selgitab pressiesindaja Kristiina Herodes.

Kellele ja mida tellida, otsustatakse ministeeriumi osakondades, avalike suhete talituses või kantsleri juures, nagu teeb kultuuriministeerium. Aasta lõpul vaadatakse soovid üle ning sõltuvalt rahakotist tehakse lõppotsused.

Ajakirjanduse tellimiseks kulutatavad summad on ministeeriumides väga erinevad. Kui sotsiaalministeerium maksab perioodika eest aastas 38 000 krooni ja siseministeerium saab hakkama 58 000 krooniga, siis põllumajandusministeerium tellib ajalehti-ajakirju aastas 170 000 krooni eest. Kaitseministeerium kulutab tellimuste peale koguni 197 000 krooni.

Enamasti on tellitud perioodika kõigile töötajatele kättesaadav ministeeriumite raamatukogus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:39
Otsi:

Ava täpsem otsing