Prügivedu Tallinnas kallineb

Andres Kärssin 04. juuli 2001, 00:00

Pääsküla prügimäe operaator Tallinna Jäätmekeskuse AS tõstab 1. augustil olmejäätmete ladustamishinna 175 kroonilt 210 kroonile tonn. Linnale kuuluva ettevõtte arendusdirektori Rein Tiidu sõnul on hinnatõus seotud ettevalmistustöödega Pääsküla prügimäe sulgemiseks 2002. aastal, ladustamishinna uus määr oli kooskõlastatud eelmisel aastal nii linnavalitsuses kui ka tarbijakaitseametis.

Kokku läheb Pääsküla prügimäe sulgemine maksma 170 miljonit krooni, sellest viiendiku moodustab haldaja omafinantseering ning ülejäänud on euroraha.

Mullu Tallinna Eriautobaasi ostnud Ragn-Sells Eesti ASi turundusjuht Margus Vets lausus, et augustis tõusevad vahepealsed soodushinnad endisele, juba kolme aasta eest kehtestatud tasemele. ?Selle tingib nii transporditeenuse kui ka ladustamisteenuse kallinemine, viimane on tõusnud pika sammuga,? lisas ta.

Seega hakkavad endised Eriautobaasi kliendid maksma näiteks 0,24kuupmeetrise konteineri tühjendamise eest 18,5 krooni asemel 40 krooni. Olmejäätmete sorteerimise korral maksaks aga sama suure konteineri tühjendamine praegustele Ragn-Sellsi klientidele edaspidi 30 krooni. ?Pakume sellega alternatiivi, et jäätmed sorteerida ja suunata taaskasutusse,? selgitas Vets.

Ragn-Sellsi kõrval teise suure vedajana Tallinna turul tegutseva ASi Krissan tegevdirektor Urmas Teeorg lausus, et ladustamishinna tõusu tõttu vaatab ka Krissan oma kolm aastat muutumatuna püsinud hinnakirja ümber. ?Praegu moodustab prügila hind kuludest 30-40 protsenti,? lausus ta.

Praegu tühjendab Krissan 0,24kuupmeetrise konteineri 30 krooni eest, uut hinda ei osanud Teeorg veel öelda. Samas lisas ta, et endise Eriautobaasi sama teenuse hind ?18,5 krooni ? oli tema arvates liiga madal. ?Sellise hinnaga ei saa kliendile teenust pakkuda.?

Teeorg lausus, et praegune hinnatõus ei pruugi jääda lähiajal viimaseks, lisaks Pääsküla prügimäe sulgemiskulude katmisele võib linn omanikuna hinnakorrektsiooni abil elanikke tasapisi ette valmistada rajatava prügila tariifideks, mis on praegusega võrreldes plaanikohaselt üle kahe korra kõrgemad. ?Kui uus prügila valmis saab, siis pole see üleminek nii valus,? märkis ta.

Jõelähtme prügila esimene järk peaks kava kohaselt valmis olema järgmise aasta teiseks pooleks. Sealseks prügi ladustushinnaks on pakutud 430?435 krooni tonn.

Eesti Korteriühistute Liidu juristi Urmas Mardi sõnul on prügiveo kallinemise teade niivõrd uus, et ühistud pole kujundanud veel selle suhtes oma täpsemat hoiakut.

Mardi lausus, et prügivedajad võiksid klientidele hinnatõusust teatada ette pikema aja peale, mitte napilt kuu aega enne muutust ning samuti lahti seletada hinnatõusu põhjused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing