USA aktsiaturgude langusseeria katkes

Peeter Koppel 26. juuli 2001, 09:19

Ühendriikide aktsiaturud lõpetasid eilse kauplemispäeva pärast kolm päeva kestnud langusseeriat plusspoolel.

BridgeNewsi vahendatud maaklerite hinnangul ei tasu eilsest hinnarallist siiski kaugeleulatuvaid järeldusi teha, sest olukord ei ole üldiselt paranenud ning turuosalised on jätkuvalt mures maailma suurima majanduse väljavaadete ja emitentide kasumite pärast.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine lõpetas eile 1,61 protsenti kõrgemal 10 405,67 punkti tasemel. Dow?le andis tõuke tõususuunas liikumiseks telekommunikatsioonioperaator SBC Communications <GR#US.SBC>, kes suutis teises kvartalis kasumit teenida 61 senti aktsia kohta ning kinnitas oma võimet käesoleval aastal esialgse kasumiprognoosiga sammu pidada. Analüütikud olid SBC teise kvartali kasumiks oodanud 57 senti aktsia kohta. Ülemüüdud turul paistsid silma ka 3M <GR#US.MMM>, Home-Depot <GR#US.HD> ja Wal-Mart <GR#US.WMT>.

Nasdaqi aitas tõusule tarkvaatootja Peoplesoft <GR#US.PSFT>, mis aitas <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>börsii üldindeksil</a> päeva lõpuks tõusta 1,28 protsenti 1984,32 punkti tasemele. Peoplesofti 12protsendilise tõusu 38,40 dollarini taga oli ettevõtte kinnitus, et Peoplesoft suudab toime tulla oma käesolevaks aastaks püstitatud finantsiliste eesmärkidega.

Tänast kauplemispäeva alustatakse tõenäoliselt mõningase tõusuga. Kergendusohke põhjuseks on fakt, et järgmisel nädalal jõuab lõpule teise kvartali majandustulemuste avaldamise periood ning halbade ettevõtte tasandi uudiste laviin on tõenäoliselt selleks korraks läbi. Mõningast mõju kauplemisele võivad avaldada ka täna enne turu avanemist avaldatavad nädala uute tööotsijate arv, juuni kestvuskaupade tellimused ja tööjõukulude indeks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing