Ülo Toomsalu • 8. august 2001 kell 7:11

Advokaadid tahavad Legalia läbiotsijate karistamist

Advokaatide kutseühenduse ehk advokatuuri juhatus nimetas maksupolitsei läbiotsimist advokaadibüroos Legalia võimu omavoliks, mis eiras Eesti seadusi ning nõuab läbiotsimisega seotud ametnike karistamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Advokatuuri juhatus leiab, et kõnesolev läbiotsimine on täidesaatva võimu omavoli akt, mis eirab kahetsusväärselt kehtivat põhiseaduslikku korda ning kahjustab oluliselt Eesti kui õigusriigi mainet,? seisab justiitsministrile, rahandusministrile, õiguskantslerile ja riigiprokurörile saadetud avalduses.

Tuntumatest advokaatidest koosnev advokatuuri juhatus palub kõrgete riigiametnike hinnangut reedel advokaadibüroos Legalia toimunud läbiotsimisele ning Ernesto Preatoniga seotud firma Baltic Investments dokumentide äraviimisele.

?Seaduserikkujad peavad saama karistatud, selles on meie avalduse mõte,? ütles advokatuuri juhatuse liige Andres Aavik. ?Selliseks jõudemonstratsiooniks puudus igasugune vajadus. Loogiline oleks olnud kutsuda Aivar Pihlak (Baltic Investmentsi esindaja ? toim) uurija juurde, temaga vestelda ja teha talle ettepanek üks või teine dokument vabatahtlikult välja anda. Aga seda ei ole tehtud.?

Prokuratuur põhjendas läbiotsimise seaduslikkust asjaoluga, et maksupolitsei ei puistanud mitte advokaadibüroo Legalia kontorit, vaid prokuratuuri teada Legalia kontori aadressil asuva firma Baltic Investments kontorit.

Samas aga seisab maksupolitsei juhtivinspektori läbiotsimisprotokollis, et läbi otsiti advokaadibüroo Legalia OÜ kontor.

Hetkel kuum