Merrill Lynch soovitab paberitootjate aktsiaid

Peeter Koppel 15. august 2001, 12:07

Rahvusvahelise haardega USA investeerimispank Merrill Lynch kergitas Soome suurte paberitootjate väljavaateid, teatab Reuters.

UPM Kymmene aktsia sai investeerimispangalt soovituse ?osta,? (buy) varasemaks soovituseks oli olnud ?kogu? (accumulate). UPM Kymmene konkurent Rootsi-Soome Stora Enso suhtes antud uueks soovituseks on ?kogu? (accumulate) varasema neutraalse (neutral) asemel. Soovitused on antud pidades silmas keskmist perspektiivi. Pikemat perspektiivi arvestades säilitati mõlemale aktsiale soovitus ?osta?

Merrill Lynchi hinnangul on nende ettevõtete aktsiad jõudnud põhja ning praegu on parim aeg paberitootjate aktsiate ostmiseks eelkõige just tänu makrokeskonna muutustele. Ettevõtete väljavaateid pikemas perspektiivis pidas investeerimispank headeks, arvestades seda et paberitööstuses on investeeringud viimased kuus aastat olnud madalad.

Kell 12.00 oli UPM Kymmene aktsia Helsingi börsil kaotanud 0,68 protsenti ja langenud 36,75 eurole. Stora Enso aktsia oli seevastu kerkinud 1,41 protsenti 12,92 eurole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing