Eesti Telekomi kõikumine jätkub

Raivo Sormunen 10. oktoober 2001, 00:00

Mobiiltelefonide tootja Motorola kolmanda kvartali majandustulemuste ootuses liikusid tehnoloogiasektori aktsiate toel eile keskpäeval kergelt ülespoole ka Euroopa aktsiaturud. Tõusust sai osa ka Tallinna börs.

Tallinnas näitas nii reeglipärast tugevat aktiivsust kui ka head volatiilsust Eesti Telekomi aktsia. Kuigi väärtpaber sulgus 60,25 kroonil ehk täpselt samal hinnatasemel kui päev varem, liikus aktsia päeva jooksul 4,6 suuruses hinnakoridoris. Viimase kuu jooksul on Telekomi aktsia keskmiselt suutnud päeva jooksul kõikuda aga koguni 5,7 suuruses amplituudis.

Võrdluseks olgu toodud, et Hansapanga aktsia on sama ajavahemiku jooksul päevasiseselt kõikunud keskmiselt 1,8 ja Norma aktsia 2,9.

Telekomisektori viimaste nädalate võitudest sai eile esimest korda kasu tunda aga Leedu Telekomi aktsia, mille hoiutäht GDR läbis Londonis 8 tõusu.

Enamiku eilsest päevakäibest enda arvele kirjutanud Hansapanga aktsia läbis kerge tõusu, sulgudes 139,75 kroonil ehk 0,4 kõrgemal kui päev varem.

Kuigi tõus oli marginaalne, liikus aktsia võrreldes oma Euroopa kaaslastega väga hästi, kuna investeerimispanga Morgan Stanley poolne Euroopa pangandussektori väljavaate hämaramaks muutmine ei suutnud eile veel Hansapanga aktsiale negatiivset mõju avaldada.

Viimasel ajal samuti tugeva kõikumisega hiilanud Norma aktsia ei vedanud ka eile alt, kerkides päevaga 4 ning sulgudes viimase kuu kõrgeimal 48,50 krooni tasemel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing