FiboTermi plokkidest sein lisasoojustust ei vaja

Heli Lehtsaar 10. oktoober 2001, 00:00

FiboTermi plokkidest müüritise ladumisel täidetakse horisontaalvuuk isolatsiooni kohalt 9 cm laiuse ja 2 cm paksuse mineraalvilla ribaga ? sellisel juhul on konstruktsiooni soojajuhtivuse (U) väärtus 0,22 W/m2K. Kui horisontaalvuuki mineraalvilla ribaga ei täideta, on soojajuhtivuse väärtus 0,27 W/m2K.

Kuna FiboTermi plokkidest laotud sein ei vaja lisasoojustust, käib seina ladumine kiiresti. Paigaldades kümme plokki, saab valmis terve ruutmeetri seina, mida on vaja ainult seest pahteldada ja väljast krohvida.

FiboTermi plokk vähendab külmasildade teket ning nendest laotud sein on ka hea helikindluse ja tulepüsivusega.

FiboTermi plokid on 350 mm laiused ja neid kasutatakse vundamendi pinnaseosas ja raudbetoonpaneelide toetamiseks FiboTerm-müüritisele, kus see aitab jagada koormust seina sise- ja väliskihile.

Eesti ehitusmaterjalitööstuses ei ole sarnast kergplokki varem toodetud. Optiroc töötas ploki välja, arvestades Skandinaavia maade aastakümnete pikkusi tootmis- ja kasutuskogemusi.

FiboTermi alternatiiv on näiteks Aeroci 375 mm paksune poorbetoonist massiivplokk, millest laotud välissein samuti lisasoojustust ei vaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing