Inno Tähismaa • 12. oktoober 2001 kell 14:56

Hansapank tuleb välja uue fonditootega

Hansapank tuleb tuleval nädalal seoses börsimessiga välja uue investeerimistootega Fondiportfell, mis hõlbustab investeerimist rahvusvaheliste fondide kaudu.

Hansapanga maaklerfirma Hansabank Marketsi maakler Mattias Mustonen ütles, et uus toode sarnaneb praeguse Hansapanga Kindlustuse pakutava fondiplaaniga, ent sellel puudub kindlustuskaitse, selle ajahorisont on lühem, sellega ei saa tulumaksusoodustust ja see on odavam.

Mustoneni sõnul sobib toode neile, kes koguvad raha näiteks maja ehituseks või õpinguteks, kuna optimaalne investeerimisaeg on alates 5 aastast. Kindlustuse fondiplaani puhul on optimaalne investeerimisaeg 12 aastat ja kauem.

Fondiportfelle on 4 eri varianti eri riskiastmega. Igaühes on kolm fondi, seega on kokku uue tootega seotud 12 fondi. Neist välismaised on USA taustaga JP Morgan Flemingsi ja Franklin Templetoni, Swedbanki Roburi ja Soome FIM Asset Managementi fondid. Eesti fondidest pakutakse juurde Hansa Asset Managementi fonde.

Mustoneni sõnul on praegu soodne aeg selliste toodete pakkumiseks ja investeerimiseks, kuna hinnad on madalad. ?Praegu on hea aeg pihta hakata,? ütles Mustonen.

Hetkel kuum