23. oktoober 2001 kell 7:54

Börsiülevaade: investorid ootavad Hansapanga majandustulemusi

Investorite tähelepanu on suunatud Hansapanga vastu, kes täna avaldab oma kolmanda kvartali majandustulemused. Ühispanga, Suprema ja Trigon Marketsi analüüside põhjal peaks Hansapanga grupp saama III kvartalis 5,08 krooni kasumit aktsia kohta (400 mln krooni) ehk 22,5% rohkem kui möödunud aastal samal ajal.

Eile sulgus panga aktsia Tallinna börsil 136,25 kroonil ehk praktiliselt samal tasemel kui möödunud reedel.

Täna on juba oma kvartalitulemused avaldanud Viisnurk <GR#EE.VN>, kes teenis kvartalis 5,2 mln krooni ehk tunduvalt vähem kui temalt oodati.

Kasumi vähenemise põhjuseks toob ettevõte liimpuiduvabriku kehva starti. Võib arvata, et ettevõte aktsia taandub veidi oma eilselt 44-krooniselt sulgemishinnalt.

Kuigi nädala esimene börsipäev jäi Tallinna börsil ääretult uniseks ning genereeris käivet vaid 4,1 mln krooni oli see küllalt oluline päev nii Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> kui ka Hansapanga aktsionäride jaoks.

Eesti Telekomi suuromanik Sonera tegi eile koos kolmanda kvartali majandustulemustega teatavaks, et ei kiirusta oma Baltikumi telekomiosaluste müügiga, kuna need kõrge kasumlikkusega töötavad ettevõtted omavad Sonera silmis kõrget väärtust.

Valdavalt väikeaktsionäride käe all kaubeldud Telekomi aktsia sulgus eile 54,25 kroonil ehk pool protsenti madalamal kui möödunud nädala lõpus. Praegune aktsia hinnatase on sama kui oktoobri alguses, mil Telia teatas oma huvist Baltikumi telekomiosaluste vastu ning pärast mida Eesti Telekomi aktsia nädalaga 64,50 krooni peal jõudis ära käia.

Kuna paljud investorid ostsid telekomisektori aktsiat just Telia positsiooni tugevnemise lootuses, võiks aktsiahind järgnevate päevade jooksul mõnevõrra rõhu alla sattuda.

Suuremast kukkumisest võiks ettevõte aktsiat säästa Sonera positiivne hoiak oma investeeringu ehk siis ka Eesti Telekomi vastu kui ka tänane küllalt positiivne meeleolu Euroopa tehnoloogiasektoris.

Hetkel kuum