Konkurendid viinaturul tõrjuvad Onistari piiritust

Sirje Niitra 02. november 2001, 00:00

Onistari nõukogu esimees Igor Savenkov ütles, et varem ei olnud mõtet tehast uuesti tootma panna, sest enne tuli laos seisnud 2,5 miljonit liitrit piiritust maha müüa. Kuna eelmise omaniku ajal oli tehas tema sõnul käest lastud ja ka lepingud toodangu ekspordiks katkenud, kulus selle uuesti töölepanekuks palju aega ja vaeva. Taaskäivitamine läks maksma 10 miljonit krooni.

Praegu töötab Moe tehases 30 inimest, varem seal töötanud spetsialistid kutsuti tagasi, kuid tegevjuhtkond, mille eesotsas on juhatuse esimees Rain Toomingas, on uus. Nõukogu esimehe Arvo Antropovi sõnul, kes juhib ühtlasi ka Rakvere Piiritustehast, on praegu lepingud sõlmitud ühe tehase toodangu peale, kuid läbirääkimised on käimas veel mitme lepingu sõlmimiseks. Põhiliselt läheb piiritus Lätti, kuid ka Prantsusmaale ja koguni Iisraeli. Osa toormest hakkab kuluma ka Moskva Kristalli tehase viie tuntud viinamargi Onistari tehases villimiseks.

Liviko nõukogu esimees Enn Kunila ütles, et Moe käivitamine ei muuda teiste Eesti alkoholitootjate jaoks midagi. Liviko toob kogu tarbitava piirituse väljastpoolt sisse ja kohalikku tooret ei tarbi. ?Oleme sunnitud seda tegema, sest importpiiritus vastab paremini meie kõrgendatud kvaliteedinõuetele,? selgitas ta.

Remedia juhatuse liige Sirje Potissepp ütles, et nemad kasutavad oma toodangu valmistamiseks kohalikku piiritust vaid viiendiku ulatuses ja ülejäänu toovad Prantsusmaalt. Tema sõnul on importtoore stabiilsema kvaliteediga ja ka hinna poolest soodsam. ?Kuidas me ikka ostame konkurendilt piiritust, et see saaks rõõmsamalt viina toota,? lisas Potissepp veel ühe põhjuse.

Antropov ütles seepeale, et Liviko loobus Rakvere piiritusest praktiliselt päevapealt, kui sai endale uued omanikud ja enne kõlbas see neile küll. ?See on puhas konkurentsiküsimus,? leidis ta. Antropovi sõnul ostab seesama Prantsuse firma, mis tarnib tooret Livikole ja Remediale, suure osa piiritusest Rakverest. Ta ütles, et jutt kehvast kvaliteedist ei vasta tõele ja selle kohta pole ka ükski kauba saaja pretensioone esitanud.

Onistari suuromanik Savenkov on alustanud läbirääkimisi Eesti alkoholitootjatega ja loodab enda sõnul, et need siiski hakkavad kohalikku toorainet kasutama. ?Kõiges on võimalik kokku leppida,? lausus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing