Suurärimehed vahendavad Tallinna hiigellaenu

06. november 2001, 08:19

Tallinna linnapea Tõnis Palts loodab saada kõigi linna volikogus esindatud erakondade kirjalikku heakskiidu 1,5 miljardilisele hiigellaenule; sõlmitava kokkuleppe vahendajaks on Eesti Suurettevõtete Assotsiatsioon (ESA), kirjutab Eesti Päevaleht.

ESA tegevjuhi Jaak Saarniidu sõnul ei tegele nad linnapea soovi läbisurujatena.

?Nii suur laen on vaieldav koht. Lähtuda tuleb linna arenguplaanist, mis on 2005. aasta lõpuni ja seega on olulisim, et tagataks järjepidevus,? ütles Saarniit. ?Ilmselgelt olenevad ju linna võimalused maailma majandusest, riigi üldisest foonist ja ettevõtjate käekäigust. Kui käesoleva lepingu realiseerimiseks on vaja suurendada laenukoormust, siis pooled istuvad kokku ja arutavad seda.?

Saarniidu sõnul võetakse seejärel rahvusvahelise audiitori hinnang ning positiivse arvamuse puhul pöördutakse riigi poole. ?Ettevõtjatena oleme konkreetsed inimesed, aga demokraatiat me lämmatama ei hakka,? sõnas Saarniit.

ESA liikme, linnapea Tõnis Paltsi sõnul on ärimehed teinud lihtsalt väga mõistliku ettepaneku. ?Allkirju on kokkuleppele tarvis seetõttu, et tulevikus ei ole kellelgi võimalust teha populistlikku eelarvet ja et ei tekiks erakondade võimuvõitlust,? ütles Palts. ?Selleks on vaja kinnitada stabiilset ja tugevat linna arengut toetav eelarve.?

Keskerakonna liider Edgar Savisaar hoidus enne eelarve linnavolikogu liikmete laudadele jõudmist arvamustest.

?Tegu koalitsiooni-siseste vaidlustega, kus opositsioonil pole võimalusi kaasa rääkida,? ütles Savisaar. ?See ei ole lihtsalt valimiste-eelne, vaid valimiste-aegne eelarve, sest kohalikud valimised leiavad aset selle eelarve toimimise ajal.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing