Mereranna ja jõekalda krundid maksavad Pärnus üle 1000 kr/m²

Peeter Prisk 12. november 2001, 00:00

Elamumaa turuhind Pärnu rannarajoonis ning kesklinnas on suvepealinna reklaamikampaaniatest õppust võtnud ja püsib pealinna tasemel.

Tuntav on nõudluse kasv suvekorterite järele. Järjest rohkem otsitakse remonditud kortereid kesklinnas ning rannapiirkonnas. Selle turusektori elavnemine on oluline tegur ka korteriturul aset leidnud hinnatõusus. Hinnanguliselt kergitas kevad ja suvi Pärnu korterite turuhinda kuni 10.

Tühja maad rannarajoonis ja kesklinnas on väga vähe. Üldjuhul ei ole Kaarli, Papli, Tammsaare, Suvituse, Seedri tänaval midagi müügis ja kui tuleb, siis varasemaid hindasid ületava pakkumisega. Tehingutes, kus osteti tühi krunt või halvas seisus hoone, mille uus omanik pärast tehingut maha lõhkus, on maa ruutmeetri hinnad ületanud 1000 krooni mitmel korral. Kui müüki tuleb suur hulk atraktiivseid krunte korraga, võib see tekitada nõudluses ja hindades korrektiive. Kinnisvaraarendajad on ära tabanud ka teise atraktiivse asukoha elamuehituseks ? jõekaldad. Kesklinna silla läheduses ehitatakse uut elamupiirkonda, kust avaneb vaade jõele, kesklinnale ja sildadele. Neist kinnistutest on saanud rannarajoonile põhjendatud konkurent. Detailplaneeringu idee ehitada luksuslikud elamud kaldalangusele on seni kasutamata võimalus. Ühepereelamute ostjad mõtlevad üha rohkem uute majade peale, sest vanade renoveerimine kujuneb sageli oluliselt kulukamaks, kui ostes arvata võis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing