Tarmo Riisenberg • 14. november 2001 kell 22:00

Tasuta fotoalbum kolis kasutamiseks internetti

Digitaalse fotograafia võidukäik on teinud pildistamise tehnilise külje äärmiselt lihtsaks, enam pole vaja raisata aega filmide ilmutamisele või paberkandjal fotode arvutisse saamisele, piisab vaid kaameras olevate fotode laadimisest arvutisse. Siin aga tekib probleem: kuidas jagada juba arvutis olevaid pilte teiste huvilistega?

Veidi keerulisem meetod oleks luua isiklik kodulehekülg ja panna pildid sinna, lihtsam ja kiirem meetod on aga kasutada virtuaalse fotoalbumi www.album.ee teenuseid.

Lehekülg põhjendab ka ise oma tegevuse eesmärki sooviga pakkuda võimalust piltide jagamiseks, samuti võimaldab virtuaalne fotoalbum hoida kõiki oma pilte ühes kindlas kohas. Albumiga liitumiseks tuleb täita liitumisleping ning tutvuda kasutustingimustega, mille kohaselt ei ole lubatud album.ee süsteemi risustamine ebaeetilise materjaliga, samuti materjalidega, mis on kedagi solvavad, sisaldavad roppusi või pornograafiat ning on mõne teise isiku poolt autoriõigustega kaitstud ja albumi kasutajal ei ole volitusi nende levitamiseks

Edasine albumi kasutamine on aga äärmiselt lihtne: piisab paarist hiireklikist ning kasutaja arvutis olev fail ongi edastatud ja kõigile nähtav. Soovi korral saab oma albumi sisu ühenda ka eraldi seisva koduleheküljega, vajalikud õpetused selleks leiab juba avalehelt.

Kogu teenus on tasuta, välja arvatud üksikute väga suuremahuliste pildifailide hoidmine. Iga üksiku albumite maksimummaht on hetkel 30 megabaiti, limiteeritud pole mitte piltide arv, vaid piirang on seatud kõikide pildifailide suuruste summale.

Juhul kui albumi maht on täis ja kasutaja soovib lisada uusi pilte, tuleb vanemad kas eest ära kustutada või muuta olemasolevate failide suurus väiksemaks.

Album.ee pakub võimalust otsida sobiva teemaga seotud pilte ka otsingumootori vahendusel, kommenteerida neid või saata edasi oma tuttavatele.

Lehekülje koostajad hoiatavad ka, et album.ee ei pruugi korralikult töötada kõigi Netscape?i versioonidega, kasutades tuleks eelistada Internet Exploreri uuemaid versioone. Kasutamist hõlbustavad aga oluliselt albumi vene- ja inglisekeelsed versioonid.

Album.ee pakub lihtsat võimalust oma digifotode jagamiseks sõprade ja tuttavatega.

Hetkel kuum