Koduloomakasvatajad saavad kätte toetused

06. detsember 2001, 08:37

Homme maksab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) välja ligi 3 mln krooni ute ja kitse kasvatamise toetust ning 700 000 krooni lihaveise kasvatamise toetust.

Ute ja kitse kasvatamise toetust saavad 757 ettevõtjat kokku 10 653 looma kohta. Suurima toetuse - üle 66 000 krooni - saab üks Põlvamaa talunik 235-pealise utekarja kasvatamise eest.

Seda toetust taotles 840 loomapidajat kokku 11 877 ute ja kitse kasvatamise eest. Peamisteks taotluste rahuldamata jätmise põhjusteks olid maksuvõlad ja see, et toetust sooviti saada loomade kohta, keda ei olnud taotlejal enam karjas. Mõned taotlejad jäid toetusest ilma seetõttu, et uttedel ja kitsedel ei olnud kõrvamärki kõrvas või nad ei olnud loomade registris arvel.

Kõik lambad, kitsed ja veised peavad olema nõuetekohaselt märgistatud ja põllumajandusloomade registris arvel. PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõiv sõnul peavad loomapidajad jälgima, et kõrvamärgid oleksid loomal kõrvas, mitte kapisahtlis.

'Samas tahaks lamba- ja kitsekasvatajatele meelde tuletada, et järgmisel aastal algab selle toetuse taotluste vastuvõtt juba aasta alguses,' ütles Noorkõiv.

Ute ja kitse kasvatamise toetust saavad ettevõtjad, kellel on 5 või rohkem vähemalt ühe aasta vanust utte või kitse. Loomad peavad olema nõuetekohaselt märgistatud ja loomade registris arvel. Taotlejal ei tohi olla riiklikke maksuvõlgu.

Lihaveise kasvatamise toetust taotles 177 loomapidajat kokku 1010 veise kohta. Peamiseks taotluste rahuldamata jätmise põhjuseks oli see, et loomad olid Jõudluskontrolli Keskuse andmetel hoopis piimajõudluskontrolli all.

Lihaveise kasvatamise toetust said taotleda ettevõtjad kellel ei olnud 1. septembri seisuga riiklikke maksuvõlgu. Veised, kelle kasvatamiseks toetust küsiti, ei tohtinud olla piimalehma jõudluskontrolli all.

Lihaveise, ute ja kitse kasvatamise toetuse saajate nimekiri pannakse tänase päeva jooksul üles ka PRIA koduleheküljele www.pria.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing