Värviprinter, mis armastab trükkida värvilisi dokumente

Tarmo Riisenberg 13. detsember 2001, 00:00

Uus printer kannab nime Minolta-QMS magicolor 3100 ning on väidetavalt kiireim 1200 dpi suuruse lahutusvõimega laserprinter maailmas.

Uue printeri suurima eelise, kiiruse, tagab PRISMLASER (Photo Reactive Image Splitting Module) tehnoloogia, mille abil on trükitööde käigus võimalik kõik vajalikud värvid paberile kanda ühe töötsükli käigus. Varem pidi laserikiir selleks liikuma üle kindla piirkonna neli korda, kandes paberile iga kord erineva värvi, selle tulemusena kannatas aga oluliselt printerite trükikiirus, seda just värviliste lehekülgede korral. Seetõttu erinesid oluliselt printerite kasutusjuhendites värviliste ja must-valgete lehekülgede trükkimise kiirused.

PRISMLASER tehnoloogia puhul kasutatakse kujutise paberile kandmiseks aga kahte laserkiirt ja prismat, mille koostöö abil on võimalik vajalikud värvid kanda paberile ühe korraga, selle tulemuseks on kaks kuni neli korda suurem trükikiirus ja tänu sellele ka oluline aja kokkuhoid.

Tänu uuele tooneritehnoloogiale on paranenud ka trükitud materjalide kvaliteet. Tooneris kasutatakse varasemaga võrreldes peenemaid värviosakesi, mis paberile kantuna annavad selgema ja teravama teksti ja jooned ning sujuvama pooltoonide ülemineku.

Magicolor 3100 oskuste hulka kuulub ka automaatne värvi kalibreerimise süsteem, tulemuseks on ühtemoodi head värvid alati, sõltumata sellest, milliseid dokumente printeriga prinditakse.

Erinevalt mitmetest konkurentidest saavad magicolor 3100 kasutajad nautida ilma lisakulutusteta ka duplexeri ehk ühe paberilehe kahele küljele trükkimise võimalust, kuid siis kahaneb trükikiirus kuni viie kahepoolse värvileheküljeni minutis. Kahepoolne trükk võimaldab aga nii paberi kui ka sellest tingituna üldist kulude kokkuhoidu.

Standardversioonis printerisse saab korraga panna kuni 500 lehekülge paberit ning 100 eksemplari muid paberitooteid (ümbrikke jne). Soovi korral võib paberisahtli mahu suurendada ka kuni 1000 leheni. Et täiendav paberisöötja on väikestel ratastel, siis on printerit võimalik vastavalt büroo vajadustele ka kergelt mööda ruumi ringi liigutada. Printeri käsitlemist lihtsustab oluliselt ka lihtne lisanäidik, mis pidevalt näitab printeris veel alles oleva paberi hulka.

Ametlikult peaks Minolta magicolor 3100 Eestis müüki jõudma järgmise aasta jaanuaris.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing