Börsiülevaade: turg pühadeeelselt passiivne, Hansa jätkas langust

17. detsember 2001, 14:57

Suurte tehingute puudus hoidis jõulueelse Tallinna börsi käibe täna 6 mln krooni raamides. Viimase poole kuu passiivsema kauplemispäeval omas kindlat suunda vaid Hansapanga aktsia, mis sulgus 156,25 kroonil ehk 1,2% madalamal kui möödunud nädalal.

Kuigi Hansapanga aktsia on möödunud kolmapäeva 160 krooni tasemetelt juba mõnevõrra taandunud on ta detsembrikuu lõikes siiski veel 6,3% plussis.

Kuna aktsiad kipuvad aktiivsuse ärakukkumise tõttu langema, siis võib panga aktsia odavnemist sellega seostada. Huvipuudus ja sellega kaasnenud likviidsuse langus tuli hästi välja ka Hansapanga hinnanoteeringute vahes, mis kohati ulatus 2 kroonini.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia lõpetas päeva 68 kroonil. Vaatamata 0,4% suurusele langusele püsis aktsia aga kindlalt neis raamides, kus ta reedel lõpetas.

Väärtpaberi liikumine aga oli selgelt kehvem kui Euroopa telekomisektoril keskmiselt, mis on põrganud peale möödunud nädala viimaste päevade ettevõtete kasumihoiatusi taas ülespoole. Kindalt põhjust aktsiate tõusmisel peale tehnilise kosumise ei tundu täna olevat, kuna aktsiaid toetavaid uudiseid pole ning kauplemiseaktiivsus on ka vanal mandril tervikuna kehvapoolne.

Möödunud nädalal negatiivsete kuulujuttude küüsi sattunud ja üles raputatud Norma <GR#EE.NORMA> aktsia oli tänaseks täielikult maha jahtunud.
Kui möödunud nädalal kaubeldi väärtpaberiga keskmiselt paarikümne tehingu jagu päevas siis täna vahetasid väärtpaberid omanikku vaid korra.

Siiski polnud tegemist kõige ekstreemsema päevaga, kuna 2. novembril ei kaubeldud Norma aktsiatega kordagi. Kokkuvõttes sulgus Norma aktsia 51,50 kroonil ehk samal tasemel kui reedel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing